SCANIA R450

  • 2019
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005575006

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 8:45 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005575006

STK končí 5. 1. 2027. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
25. 11. 2019
Datum 1. registrace v ČR
25. 11. 2019
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 58 dnů
platnost do 5. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
542 155 km
při prohlídce 5. 1. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2019 při prohlídce v roce 2026: 616–810 tis. km (medián 719 247 km, 331 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
Raiffeisen - Leasing, s.r.o.
od 17. 12. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
25. 11. 2019 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
7. 1. 2022 Nový provozovatel Philipp Alexander Langer (IČO 11871679) Registr silničních vozidel
17. 12. 2024 Nový vlastník Philipp Alexander Langer (IČO 11871679) Registr silničních vozidel
17. 12. 2024 Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
17. 12. 2024 Nový provozovatel Karel Matuška (IČO 61668800) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 202120222023202420252026 29. 12. 2020: 64 310 km29. 12. 2020: 64 311 km27. 12. 2021: 184 985 km27. 12. 2021: 184 989 km3. 1. 2023: 296 441 km1. 3. 2023: 316 471 km16. 1. 2024: 408 124 km14. 1. 2025: 464 383 km14. 1. 2025: 464 384 km5. 1. 2026: 542 155 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Čechtice (č. 3233) 542 155 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
5. 1. 2027
14. 1. 2025 Pravidelná STK Benešov (č. 3223) 464 384 km způsobilé bez závad 14. 1. 2026
14. 1. 2025 Měření emisí Benešov (č. 420117) 464 383 km způsobilé bez závad 14. 1. 2027
16. 1. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Sokolov (č. 3416) 408 124 km způsobilé bez závad 16. 1. 2025
1. 3. 2023 Technická silniční kontrola Karlovy Vary (č. 7719) 316 471 km způsobilé bez závad
3. 1. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Čechtice (č. 3233) 296 441 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 4.2.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. lehká
3. 1. 2024
27. 12. 2021 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 184 989 km způsobilé bez závad 27. 12. 2022
27. 12. 2021 Měření emisí České Budějovice (č. 530104) 184 985 km způsobilé bez závad 27. 12. 2022
29. 12. 2020 Pravidelná STK České Budějovice (č. 3307) 64 311 km způsobilé bez závad 29. 12. 2021
29. 12. 2020 Měření emisí České Budějovice (č. 530104) 64 310 km způsobilé bez závad 29. 12. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 11. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 12. 2021 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-12-3395
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 12. 2022 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-21-12-3700
  4. Nový provozovatel Philipp Alexander Langer (IČO 11871679)
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2024 · stanice: LOKET 52, 257 65, ČECHTICE · protokol CZ-3233-23-01-0060
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Závodní 386/100, 360 09, Karlovy Vary · protokol CZ-7719-23-03-0018
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 1. 2025 · stanice: Chebská 2239, 356 01, Sokolov · protokol CZ-3416-24-01-0155
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Závodní 386/100, 360 09, Karlovy Vary · protokol CZ-7719-24-05-0127
  9. Nový vlastník Philipp Alexander Langer (IČO 11871679)
    Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel Karel Matuška (IČO 61668800)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 1. 2026 · stanice: DLOUHÉ POLE 31, 256 01, BENEŠOV · protokol CZ-3223-25-01-0789
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 1. 2027 · stanice: LOKET 52, 257 65, ČECHTICE · protokol CZ-3233-26-01-0003
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. P26/29

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2019 v ČR v průměru 3,0, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,8 %

Srovnáváme s 162 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1801152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005575006
PČV
16071897
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
25. 11. 2019
Datum 1. registrace v ČR
25. 11. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8621
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0847
ES/EU
e4*2007/46*1128*13
Číslo ORV
UBK116380
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
*D.2: N323; R5W1801152AB3AX; H450OA211E1001D
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Dne 10.02.2026 dle vyjádření akreditovaného dovozce vozidel SCANIA - alternativní použití kol a pneumatik na přední nápravě: 22,5 x 9,00; 315/70 R22,5 / 22,5 x 11,75; 385/65 R22,5.

Další ověření (externí odkazy)