SCANIA R450
- 2020
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005582470
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 6:58 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005582470
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 2. 3. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 3. 2020
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: TRANS - SPEDIT s.r.o. (IČO 26957825) od 2. 3. 2020
- Vlastník: TRANS - SPEDIT s.r.o. (IČO 26957825) od 26. 6. 2025
Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 549–702 tis. km (medián 614 126 km, 121 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2. 3. 2020 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 2. 3. 2020 | Nový provozovatel | TRANS - SPEDIT s.r.o. (IČO 26957825) | Registr silničních vozidel |
| 26. 6. 2025 | Nový vlastník | TRANS - SPEDIT s.r.o. (IČO 26957825) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 21. 1. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Moravské Budějovice (č. 3730) | 711 948 km | způsobilé | 2 lehké
| 21. 1. 2028 |
| 20. 1. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Moravské Budějovice (č. 3730) | 590 190 km | způsobilé | 2 lehké
| 20. 1. 2027 |
| 22. 1. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Moravské Budějovice (č. 3730) | 473 603 km | způsobilé | bez závad | 22. 1. 2025 |
| 23. 11. 2023 | Technická silniční kontrola | Jihlava (č. 7716) | – | způsobilé | bez závad | |
| 23. 1. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Moravské Budějovice (č. 3730) | 361 739 km | způsobilé | 1 lehká
| 23. 1. 2024 |
| 29. 1. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Moravské Budějovice (č. 3730) | 240 779 km | způsobilé | 1 lehká
| 29. 1. 2023 |
| 3. 1. 2022 | Technická silniční kontrola | České Budějovice (č. 7702) | 230 875 km | dočasně způsobilé | 1 vážná
| |
| 26. 2. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Moravské Budějovice (č. 3730) | 123 706 km | způsobilé | bez závad | 26. 2. 2022 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel TRANS - SPEDIT s.r.o. (IČO 26957825)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2021
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2022 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-21-02-0905
-
Technická silniční kontrola výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2022 · stanice: Lannova 26, 37074, České Budějovice · protokol CZ-7702-22-01-0001
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 1. 2023 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-22-01-1014
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2024 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-23-01-0762
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Vrchlického 46, 58724, Jihlava · protokol CZ-7716-23-11-0057
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 1. 2025 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-24-01-0693
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2026 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-25-01-0635
-
Nový vlastník TRANS - SPEDIT s.r.o. (IČO 26957825)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 1. 2027 · stanice: LAŽÍNKY 71, 67602, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-26-01-0570
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2020 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 103 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (49)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1751152AB3AX
- Verze
- H450OA211E1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005582470
- PČV
- 16202642
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 2. 3. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 2. 3. 2020
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 164
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/932D
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1350
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5810/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3600
- Provozní hmotnost
- 8415
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0906
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*13
- Číslo ORV
- UBL755000
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005582470
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.