SCANIA R450
- 2020
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R4X20005583890
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 15:54 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005583890
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- N323
- Datum 1. registrace
- 30. 4. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 4. 2020
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) od 11. 5. 2020
- Vlastník: Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) od 24. 4. 2023
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2020 při prohlídce v roce 2026: 549–702 tis. km (medián 614 126 km, 121 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 30. 4. 2020 | První registrace | Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) | Registr silničních vozidel |
| 30. 4. 2020 | Nový provozovatel | Miroslav Zíka (IČO 15718581) | Registr silničních vozidel |
| 11. 5. 2020 | Nový provozovatel | Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) | Registr silničních vozidel |
| 24. 4. 2023 | Nový vlastník | Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6. 3. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 400 181 km | způsobilé | 2 lehké
| 6. 3. 2027 |
| 7. 3. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 342 819 km | způsobilé | 2 lehké
| 7. 3. 2026 |
| 15. 3. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 258 999 km | způsobilé | 1 lehká
| 15. 3. 2025 |
| 25. 4. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 203 608 km | způsobilé | bez závad | 25. 4. 2024 |
| 27. 4. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 140 806 km | způsobilé | bez závad | 27. 4. 2023 |
| 30. 4. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Plzeň (č. 3413) | 54 901 km | způsobilé | bez závad | 30. 4. 2022 |
| 7. 5. 2020 | Evidenční kontrola | Plzeň (č. 3413) | 26 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)Nový provozovatel Miroslav Zíka (IČO 15718581)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2021
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-20-05-1437
-
Nový provozovatel Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 4. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-21-04-5222
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-22-04-6037
-
Nový vlastník Miroslav Zíka s.r.o. (IČO 08922195)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 4. 2024 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-23-04-4755
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-24-03-3744
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 3. 2026 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-25-03-1212
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2027 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-26-03-1166
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (47)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- N323
- Varianta
- R5W1751152AB3AX
- Verze
- H450OA211E1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005583890
- PČV
- 16262854
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 30. 4. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 4. 2020
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 164
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2018/932D
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1350
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5810/ 2550
- Rozvor [mm]
- 3600
- Provozní hmotnost
- 8321
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/55 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2
- Spojovací zařízení - druh
- G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0918
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*13
- Číslo TP
- UJ717493
- Číslo ORV
- UBE911333
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005583890
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.