SCANIA R450

  • 2020
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005584353

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 13:14 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005584353

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
4. 3. 2020
Datum 1. registrace v ČR
4. 3. 2020
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 10. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
508 527 km
při prohlídce 10. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 549–702 tis. km (medián 614 126 km, 121 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
PT TRANS, s.r.o.
od 29. 12. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 3. 2020 První registrace Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
14. 12. 2020 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
14. 12. 2020 Nový provozovatel PT TRANS, s.r.o. (IČO 26925486) Registr silničních vozidel
29. 12. 2025 Nový vlastník PT TRANS, s.r.o. (IČO 26925486) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 202120222023202420252026 9. 12. 2020: 70 856 km5. 3. 2021: 81 882 km5. 3. 2021: 81 883 km1. 3. 2022: 175 611 km4. 3. 2022: 176 637 km7. 4. 2022: 186 016 km3. 3. 2023: 256 535 km27. 2. 2024: 333 336 km5. 3. 2024: 334 813 km5. 3. 2025: 421 808 km11. 3. 2025: 422 841 km10. 3. 2026: 508 527 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
10. 3. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Staré Město (č. 3719) 508 527 km způsobilé bez závad 10. 3. 2027
11. 3. 2025 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 422 841 km způsobilé bez závad 11. 3. 2026
5. 3. 2025 Měření emisí Kyjov (č. 570604) 421 808 km způsobilé bez závad 5. 3. 2026
5. 3. 2024 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 334 813 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
5. 3. 2025
27. 2. 2024 Měření emisí Kyjov (č. 570604) 333 336 km způsobilé bez závad 27. 2. 2025
3. 3. 2023 Pravidelná STK Brno (č. 3716) 256 535 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
3. 3. 2024
3. 3. 2023 Měření emisí Brno (č. 470293) – způsobilé bez závad 3. 3. 2024
7. 4. 2022 Technická silniční kontrola Zlín (č. 7715) 186 016 km způsobilé bez závad
4. 3. 2022 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 176 637 km způsobilé bez závad 4. 3. 2023
1. 3. 2022 Měření emisí Kyjov (č. 570604) 175 611 km způsobilé bez závad 1. 3. 2023
5. 3. 2021 Pravidelná STK Brno (č. 3716) 81 883 km způsobilé bez závad 5. 3. 2022
5. 3. 2021 Měření emisí Brno (č. 470293) 81 882 km způsobilé bez závad 5. 3. 2022
9. 12. 2020 Evidenční kontrola Brno (č. 3716) 70 856 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2021
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-12-0059
  3. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel PT TRANS, s.r.o. (IČO 26925486)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2022 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-21-03-0075
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2023 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-22-03-0052
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: J.A. Bati 5637, 76001, Zlín · protokol CZ-7715-22-04-0013
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 3. 2024 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-23-03-0043
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2025 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-24-03-0020
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 3. 2026 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-25-03-0105
  10. Nový vlastník PT TRANS, s.r.o. (IČO 26925486)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 3. 2027 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-26-03-0112
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení alternativního použití pneu. Vystavil: P

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2020 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 103 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1801152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005584353
PČV
16207948
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
4. 3. 2020
Datum 1. registrace v ČR
4. 3. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8677
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0907
ES/EU
e4*2007/46*1128*13
Číslo ORV
UBM398912
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
14.12.2020 ZÁPIS ALTER. KOL : 385/55 R22,5 11,75 X 22,5
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)