SCANIA R500

  • 2020
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005585515

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 12:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005585515

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
4. 5. 2020
Datum 1. registrace v ČR
4. 5. 2020
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 27. 4. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
610 730 km
při prohlídce 27. 4. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 410–628 tis. km (medián 550 774 km, 105 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o.
od 18. 12. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 5. 2020 První registrace Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
4. 5. 2020 Nový provozovatel JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o. (IČO 25175637) Registr silničních vozidel
18. 12. 2024 Nový vlastník JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o. (IČO 25175637) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 20222023202420252026 4. 5. 2021: 108 378 km18. 5. 2021: 113 402 km4. 5. 2022: 213 584 km4. 5. 2022: 213 585 km3. 5. 2023: 310 692 km3. 5. 2023: 310 693 km29. 4. 2024: 409 127 km24. 4. 2025: 505 337 km27. 4. 2026: 610 729 km27. 4. 2026: 610 730 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
27. 4. 2026 Pravidelná STK Soběslav (č. 3323) 610 730 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
27. 4. 2027
27. 4. 2026 Měření emisí Soběslav (č. 430831) 610 729 km způsobilé bez závad 27. 4. 2028
24. 4. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 505 337 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
24. 4. 2027
29. 4. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Hořovice (č. 3217) 409 127 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
29. 4. 2025
3. 5. 2023 Pravidelná STK Hořovice (č. 3217) 310 693 km způsobilé bez závad 3. 5. 2024
3. 5. 2023 Měření emisí Hořovice (č. 520203) 310 692 km způsobilé bez závad 3. 5. 2025
4. 5. 2022 Pravidelná STK Kladno (č. 3242) 213 585 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
4. 5. 2023
4. 5. 2022 Měření emisí Kladno (č. 420338) 213 584 km způsobilé bez závad 4. 5. 2023
18. 5. 2021 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 113 402 km způsobilé bez závad
4. 5. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Soběslav (č. 3323) 108 378 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
4. 5. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o. (IČO 25175637)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2021
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2022 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-21-05-0057
  3. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-21-05-0214
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 5. 2023 · stanice: KROČEHLAVSKÁ 1025, 27203, KLADNO - DUBÍ · protokol CZ-3242-22-05-0205
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 5. 2024 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 26801, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-23-05-0019
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2025 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 26801, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-24-04-0304
  7. Nový vlastník JASPO - AUTODOPRAVA s.r.o. (IČO 25175637)
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 4. 2026 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-25-04-0915
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 4. 2027 · stanice: Nová 514/II, 39201, Soběslav · protokol CZ-3323-26-04-1128
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005585515
PČV
16264903
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
4. 5. 2020
Datum 1. registrace v ČR
4. 5. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 165
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5990/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8074
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0919
ES/EU
e4*2007/46*1128*13
Číslo ORV
UBJ917034
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
M: 3750

Další ověření (externí odkazy)