SCANIA R450

  • 2020
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005586070

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 5:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005586070

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
1. 4. 2020
Datum 1. registrace v ČR
1. 4. 2020
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 25. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
598 376 km
při prohlídce 25. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 549–702 tis. km (medián 614 126 km, 121 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
AQUASPED s.r.o.
od 6. 5. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 4. 2020 První registrace Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
1. 4. 2020 Nový provozovatel AQUASPED s.r.o. (IČO 25830015) Registr silničních vozidel
6. 5. 2025 Nový vlastník AQUASPED s.r.o. (IČO 25830015) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 20222023202420252026 7. 4. 2021: 110 992 km7. 4. 2021: 110 993 km30. 3. 2022: 214 412 km30. 3. 2022: 214 414 km21. 4. 2022: 220 934 km28. 3. 2023: 307 157 km22. 3. 2024: 407 460 km19. 3. 2025: 507 165 km25. 3. 2026: 598 376 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
25. 3. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 598 376 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
25. 3. 2027
19. 3. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 507 165 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
19. 3. 2026
22. 3. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 407 460 km způsobilé bez závad 22. 3. 2025
28. 3. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 307 157 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
28. 3. 2024
21. 4. 2022 Opakovaná STK Říčany (č. 3227) 220 934 km způsobilé bez závad 30. 3. 2023
30. 3. 2022 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 214 414 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 3.2.1.3 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které… vážná
29. 4. 2022
30. 3. 2022 Měření emisí Přerov (č. 580802) 214 412 km způsobilé bez závad 30. 3. 2023
7. 4. 2021 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 110 993 km způsobilé bez závad 7. 4. 2022
7. 4. 2021 Měření emisí Přerov (č. 580802) 110 992 km způsobilé bez závad 7. 4. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel AQUASPED s.r.o. (IČO 25830015)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 4. 2021
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2022 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-21-04-0056
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 29. 4. 2022 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-22-03-0548
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 3. 2023 · stanice: KOLOVRATSKÁ 2020, 25101, ŘÍČANY · protokol CZ-3227-22-04-1028
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 3. 2024 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-23-03-0508
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 3. 2025 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-24-03-0471
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2026 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-25-03-0407
  8. Nový vlastník AQUASPED s.r.o. (IČO 25830015)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 3. 2027 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-26-03-0571
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2020 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 103 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005586070
PČV
16236429
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
1. 4. 2020
Datum 1. registrace v ČR
1. 4. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8068
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0886
ES/EU
e4*2007/46*1128*13
Číslo ORV
UBL859935
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
OPRAVA 6.5.2025
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)