SCANIA R450

  • 2020
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005587059

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 7:33 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005587059

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
7. 5. 2020
Datum 1. registrace v ČR
7. 5. 2020
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 20. 4. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
607 298 km
při prohlídce 20. 4. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 549–702 tis. km (medián 614 126 km, 121 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
ROKA Transport s.r.o.
od 27. 5. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
7. 5. 2020 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
7. 5. 2020 Nový provozovatel ROKA Transport s.r.o. (IČO 05662851) Registr silničních vozidel
27. 5. 2025 Nový vlastník ROKA Transport s.r.o. (IČO 05662851) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 20222023202420252026 10. 5. 2021: 112 828 km6. 5. 2022: 224 583 km2. 5. 2023: 337 323 km26. 4. 2024: 429 249 km25. 4. 2025: 514 679 km9. 5. 2025: 517 557 km20. 4. 2026: 607 298 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
20. 4. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Pelhřimov (č. 3311) 607 298 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
20. 4. 2028
9. 5. 2025 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 517 557 km způsobilé bez závad
25. 4. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Pelhřimov (č. 3311) 514 679 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
25. 4. 2027
26. 4. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Pelhřimov (č. 3311) 429 249 km způsobilé bez závad 26. 4. 2025
2. 5. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Pelhřimov (č. 3311) 337 323 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
2. 5. 2024
6. 5. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Pelhřimov (č. 3311) 224 583 km způsobilé bez závad 6. 5. 2023
10. 5. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Pelhřimov (č. 3311) 112 828 km způsobilé bez závad 10. 5. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel ROKA Transport s.r.o. (IČO 05662851)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 5. 2021
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 5. 2022 · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 39301, PELHŘIMOV · protokol CZ-3311-21-05-0394
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 5. 2023 · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 39301, PELHŘIMOV · protokol CZ-3311-22-05-0484
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2024 · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 39301, PELHŘIMOV · protokol CZ-3311-23-05-0025
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 4. 2025 · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 39301, PELHŘIMOV · protokol CZ-3311-24-04-2022
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 4. 2026 · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 39301, PELHŘIMOV · protokol CZ-3311-25-04-1413
  7. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-25-05-0117
  8. Nový vlastník ROKA Transport s.r.o. (IČO 05662851)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 4. 2027 · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 39301, PELHŘIMOV · protokol CZ-3311-26-04-1059
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2020 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 103 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005587059
PČV
16272308
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
7. 5. 2020
Datum 1. registrace v ČR
7. 5. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8145
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0933
ES/EU
e4*2007/46*1128*13
Číslo ORV
UBL748122
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
dně 7.5.2020 zápis vlastníka SG Equipment Finance Dne 27.05.2025 ukončení vlastníka - SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o., PRAHA
Další záznamy
*D.2: N323; R5W1751152AB3AX; H450OA211E1001D
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
M: 3750

Další ověření (externí odkazy)