SCANIA R500

  • 2020
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005593869

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 21:44 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005593869

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
N323
Datum 1. registrace
1. 9. 2020
Datum 1. registrace v ČR
1. 9. 2020
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 6. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
597 803 km
při prohlídce 6. 8. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2020 při prohlídce v roce 2026: 410–628 tis. km (medián 550 774 km, 105 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
DV-TRANS spol. s r.o.
od 1. 9. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 9. 2020 První registrace DV-TRANS spol. s r.o. (IČO 25212249) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 20222023202420252026 20. 8. 2021: 113 609 km22. 1. 2022: 166 183 km17. 8. 2022: 230 393 km15. 8. 2023: 343 440 km13. 8. 2024: 442 598 km13. 8. 2024: 442 599 km8. 8. 2025: 525 349 km6. 8. 2026: 597 802 km6. 8. 2026: 597 803 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
6. 8. 2026 Pravidelná STK Klatovy (č. 3412) 597 803 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
6. 8. 2027
6. 8. 2026 Měření emisí Klatovy (č. 440415) 597 802 km způsobilé bez závad 6. 8. 2027
8. 8. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 525 349 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
8. 8. 2026
13. 8. 2024 Pravidelná STK Klatovy (č. 3412) 442 599 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
13. 8. 2025
13. 8. 2024 Měření emisí Klatovy (č. 440415) 442 598 km způsobilé bez závad 13. 8. 2025
15. 8. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 343 440 km způsobilé
3 lehké
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
15. 8. 2024
17. 8. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 230 393 km způsobilé bez závad 17. 8. 2023
22. 1. 2022 Technická silniční kontrola Karlovy Vary (č. 7719) 166 183 km způsobilé bez závad
20. 8. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 113 609 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
20. 8. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel DV-TRANS spol. s r.o. (IČO 25212249)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2021
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2022 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-21-08-0199
  3. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Závodní 386/100, 360 09, Karlovy Vary · protokol CZ-7719-22-01-0082
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2023 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-22-08-0154
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2024 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-23-08-0144
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2025 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-24-08-0126
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 8. 2026 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-25-08-0101
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 8. 2027 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-26-08-0064
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005593869
PČV
16449807
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
1. 9. 2020
Datum 1. registrace v ČR
1. 9. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 165
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5810/ 2550
Rozvor [mm]
3600
Provozní hmotnost
8010
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0997
ES/EU
e4*2007/46*1128*15
Číslo ORV
UBL529134
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
[ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*J: N3; N3G;
*D.2: DLE SPECIFIKACE VOZIDLA;
*19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*20: 11.75X22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*20-21: 22.5X9.00; 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*DALŠÍ ZÁZNAMY: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT]
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
*D.2: N323,
R5W1751152AB3AX/H500OA211F2001D
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)