SCANIA R450

  • 2020
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005594701

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:15 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005594701

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
14. 9. 2020
Datum 1. registrace v ČR
14. 9. 2020
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 28. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
690 570 km
při prohlídce 28. 8. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 549–702 tis. km (medián 614 126 km, 121 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
Martin Kolek s.r.o.
od 16. 6. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
14. 9. 2020 První registrace SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) Registr silničních vozidel
14. 9. 2020 Nový provozovatel Martin Kolek s.r.o. (IČO 26825554) Registr silničních vozidel
16. 6. 2025 Nový vlastník Martin Kolek s.r.o. (IČO 26825554) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 20222023202420252026 30. 8. 2021: 107 174 km31. 8. 2022: 215 255 km31. 8. 2023: 343 417 km31. 8. 2023: 343 418 km30. 8. 2024: 455 160 km30. 8. 2024: 455 161 km25. 8. 2025: 581 102 km25. 8. 2025: 581 103 km28. 8. 2026: 690 570 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
28. 8. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3811) 690 570 km způsobilé bez závad 28. 8. 2027
25. 8. 2025 Pravidelná STK Karviná (č. 3811) 581 103 km způsobilé
1 lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
25. 8. 2026
25. 8. 2025 Měření emisí Karviná (č. 580301) 581 102 km způsobilé bez závad 25. 8. 2026
30. 8. 2024 Pravidelná STK Karviná (č. 3811) 455 161 km způsobilé bez závad 30. 8. 2025
30. 8. 2024 Měření emisí Karviná (č. 580301) 455 160 km způsobilé bez závad 30. 8. 2025
31. 8. 2023 Pravidelná STK Karviná (č. 3811) 343 418 km způsobilé bez závad 31. 8. 2024
31. 8. 2023 Měření emisí Karviná (č. 580301) 343 417 km způsobilé bez závad 31. 8. 2024
31. 8. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3811) 215 255 km způsobilé bez závad 31. 8. 2023
30. 8. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Karviná (č. 3811) 107 174 km způsobilé bez závad 30. 8. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)
    Nový provozovatel Martin Kolek s.r.o. (IČO 26825554)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2021
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2022 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-21-08-0277
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 8. 2023 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-22-08-0290
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 8. 2024 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-23-08-0247
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 8. 2025 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-24-08-0228
  6. Nový vlastník Martin Kolek s.r.o. (IČO 26825554)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 8. 2026 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-25-08-0160
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2027 · stanice: BOHUMÍNSKÁ 1876/2, 73506, KARVINÁ - NOVÉ MĚSTO · protokol CZ-3811-26-08-0265
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2020 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 103 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005594701
PČV
16469391
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
14. 9. 2020
Datum 1. registrace v ČR
14. 9. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8599
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1003
ES/EU
e4*2007/46*1128*15
Číslo ORV
UBM308784
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101

Další ověření (externí odkazy)