SCANIA R500

  • 2020
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005598442

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 18:23 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005598442

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
1. 10. 2020
Datum 1. registrace v ČR
1. 10. 2020
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Vlastník: LADOS, a.s. (IČO 25501640) od 12. 8. 2024
  • Provozovatel: LADOS, a.s. (IČO 25501640) od 12. 8. 2024
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 20. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
832 430 km
při prohlídce 20. 8. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 410–628 tis. km (medián 550 774 km, 105 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
LADOS, a.s.
od 12. 8. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 10. 2020 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
1. 10. 2020 Nový provozovatel V-SPED s.r.o. (IČO 26972034) Registr silničních vozidel
15. 3. 2023 Nový vlastník V-SPED s.r.o. (IČO 26972034) Registr silničních vozidel
12. 8. 2024 Nový vlastník a provozovatel LADOS, a.s. (IČO 25501640) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

200 000400 000600 000800 0001 000 000 20222023202420252026 8. 9. 2021: 237 763 km25. 8. 2022: 441 355 km22. 8. 2023: 604 968 km19. 8. 2024: 740 516 km21. 8. 2024: 740 682 km18. 8. 2025: 784 501 km20. 8. 2025: 784 793 km14. 8. 2026: 832 263 km20. 8. 2026: 832 430 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
20. 8. 2026 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 832 430 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
20. 8. 2027
14. 8. 2026 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 832 263 km způsobilé bez závad 14. 8. 2028
20. 8. 2025 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 784 793 km způsobilé bez závad 20. 8. 2026
18. 8. 2025 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 784 501 km způsobilé bez závad 18. 8. 2027
21. 8. 2024 Pravidelná STK Zlín (č. 3713) 740 682 km způsobilé bez závad 21. 8. 2025
19. 8. 2024 Měření emisí Želechovice nad Dřevnicí (č. 570522) 740 516 km způsobilé bez závad 19. 8. 2026
22. 8. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Staré Město (č. 3719) 604 968 km způsobilé bez závad 22. 8. 2024
25. 8. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Staré Město (č. 3719) 441 355 km způsobilé bez závad 25. 8. 2023
8. 9. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Staré Město (č. 3719) 237 763 km způsobilé bez závad 8. 9. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel V-SPED s.r.o. (IČO 26972034)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 10. 2021
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 9. 2022 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-21-09-0055
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 8. 2023 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-22-08-0337
  4. Nový vlastník V-SPED s.r.o. (IČO 26972034)
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 8. 2024 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-23-08-0231
  6. Nový vlastník a provozovatel LADOS, a.s. (IČO 25501640)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 8. 2025 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-24-08-1484
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2026 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-25-08-1345
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2027 · stanice: TŘÍDA 3. KVĚTNA 850, 76302, ZLÍN, MALENOVICE · protokol CZ-3713-26-08-1384
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005598442
PČV
16495543
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
1. 10. 2020
Datum 1. registrace v ČR
1. 10. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 165
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8691
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1033
ES/EU
e4*2007/46*1128*16
Číslo ORV
UBJ820053
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.

Další ověření (externí odkazy)