SCANIA R450

  • 2020
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005598732

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 6:14 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005598732

STK propadla 7. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
23. 10. 2020
Datum 1. registrace v ČR
23. 10. 2020
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 7. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
568 302 km
při prohlídce 6. 10. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 549–702 tis. km (medián 614 126 km, 121 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
ČSOB Leasing, a.s.
od 25. 7. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
23. 10. 2020 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
23. 10. 2020 Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700) Registr silničních vozidel
25. 7. 2024 Nový vlastník HOPI s.r.o. (IČO 45356700) Registr silničních vozidel
25. 7. 2024 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
25. 7. 2024 Nový provozovatel HAKSPEED TRANS s.r.o. (IČO 01388126) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 20222023202420252026 22. 10. 2021: 94 549 km22. 10. 2021: 94 550 km17. 10. 2022: 183 191 km10. 10. 2023: 333 303 km14. 10. 2024: 395 851 km14. 10. 2024: 395 852 km2. 1. 2025: 411 740 km7. 10. 2025: 470 098 km7. 10. 2025: 470 099 km6. 10. 2026: 568 302 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
6. 10. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Tuklaty (č. 3232) 568 302 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 1.1.12.2.1 Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. lehká
6. 10. 2027
7. 10. 2025 Pravidelná STK Tuklaty (č. 3232) 470 099 km způsobilé bez závad 7. 10. 2026
7. 10. 2025 Měření emisí Tuklaty (č. 420418) 470 098 km způsobilé bez závad 7. 10. 2026
2. 1. 2025 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 411 740 km způsobilé bez závad
14. 10. 2024 Pravidelná STK Tuklaty (č. 3232) 395 852 km způsobilé bez závad 14. 10. 2025
14. 10. 2024 Měření emisí Tuklaty (č. 420418) 395 851 km způsobilé bez závad 14. 10. 2025
10. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 333 303 km způsobilé bez závad 10. 10. 2024
17. 10. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 183 191 km způsobilé bez závad 17. 10. 2023
22. 10. 2021 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 94 550 km způsobilé bez závad 22. 10. 2022
22. 10. 2021 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 94 549 km způsobilé bez závad 22. 10. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 10. 2021
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-10-0702
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-10-0481
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 10. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-10-0277
  5. Nový vlastník HOPI s.r.o. (IČO 45356700)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel HAKSPEED TRANS s.r.o. (IČO 01388126)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 10. 2025 · stanice: HLAVNÍ 182, 25082, TUKLATY · protokol CZ-3232-24-10-0679
  7. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-25-01-0002
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 10. 2026 · stanice: HLAVNÍ 182, 25082, TUKLATY · protokol CZ-3232-25-10-0332
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005598732
PČV
16529029
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
23. 10. 2020
Datum 1. registrace v ČR
23. 10. 2020
Druh (typ)
TAHAČ NÁVĚSŮ
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8489
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1026
ES/EU
e4*2007/46*1128*16
Číslo ORV
UBK166750
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
25.7.2024 UKONČENÍ L.S. //
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE NEUVÁDÍ. LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA. .

Další ověření (externí odkazy)