SCANIA R450

  • 2020
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005601667

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 23:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005601667

STK propadla 4. 11. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
10. 11. 2020
Datum 1. registrace v ČR
10. 11. 2020
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 4. 11. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
451 331 km
při prohlídce 4. 11. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 5 let: 454–607 tis. km (medián 533 950 km, 186 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
L.C. SOKOTRANS REALITY a.s.
od 10. 11. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 11. 2020 První registrace L.C. SOKOTRANS REALITY a.s. (IČO 45352348) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 20212022202320242025 25. 11. 2020: 71 km25. 11. 2020: 71 km15. 11. 2021: 76 889 km15. 11. 2021: 76 920 km15. 11. 2021: 76 920 km7. 11. 2022: 171 055 km7. 11. 2022: 171 096 km7. 11. 2022: 171 096 km6. 11. 2023: 274 683 km6. 11. 2023: 274 723 km6. 11. 2023: 274 723 km1. 11. 2024: 366 920 km4. 11. 2024: 366 952 km4. 11. 2024: 366 952 km4. 11. 2025: 451 331 km4. 11. 2025: 451 331 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 11. 2025 ADR Roudnice nad Labem (č. 3513) 451 331 km způsobilé bez závad
4. 11. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Roudnice nad Labem (č. 3513) 451 331 km způsobilé bez závad 4. 11. 2026
4. 11. 2024 ADR Sadov (č. 3409) 366 952 km způsobilé bez závad
4. 11. 2024 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 366 952 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
4. 11. 2025
1. 11. 2024 Měření emisí Sokolov (č. 440918) 366 920 km způsobilé bez závad 1. 11. 2026
6. 11. 2023 ADR Sadov (č. 3409) 274 723 km způsobilé bez závad
6. 11. 2023 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 274 723 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
6. 11. 2024
6. 11. 2023 Měření emisí Sokolov (č. 440918) 274 683 km způsobilé bez závad 6. 11. 2025
7. 11. 2022 ADR Sadov (č. 3409) 171 096 km způsobilé bez závad
7. 11. 2022 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 171 096 km způsobilé bez závad 7. 11. 2023
7. 11. 2022 Měření emisí Sokolov (č. 440918) 171 055 km způsobilé bez závad 7. 11. 2024
15. 11. 2021 ADR Sadov (č. 3409) 76 920 km způsobilé bez závad
15. 11. 2021 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 76 920 km způsobilé bez závad 15. 11. 2022
15. 11. 2021 Měření emisí Sokolov (č. 440918) 76 889 km způsobilé bez závad 15. 11. 2022
25. 11. 2020 ADR Sadov (č. 3409) 71 km způsobilé bez závad
25. 11. 2020 ADR Sadov (č. 3409) 71 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel L.C. SOKOTRANS REALITY a.s. (IČO 45352348)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 11. 2021
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-20-11-0174
    Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-20-11-0176
  3. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-21-11-0099
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 11. 2022 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-21-11-0100
  4. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-22-11-0059
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 11. 2023 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-22-11-0060
  5. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-23-11-0036
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 11. 2024 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-23-11-0037
  6. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-24-11-0005
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2025 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-24-11-0006
  7. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-25-11-0123
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 11. 2026 · stanice: ŽIŽKOVA 2483, 41301, ROUDNICE NAD LABEM · protokol CZ-3513-25-11-0124
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení N20/107

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1801152AB3AX
Verze
H451OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005601667
PČV
16548645
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
10. 11. 2020
Datum 1. registrace v ČR
10. 11. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
0
Provozní hmotnost
8092
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1051
ES/EU
e4*2007/46*1128*16
Číslo TP
UL195682
Číslo ORV
UAZ661477
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)