SCANIA R450

  • 2020
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005608324

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 18:15 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005608324

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
17. 12. 2020
Datum 1. registrace v ČR
17. 12. 2020
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
499 144 km
při prohlídce 16. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 549–702 tis. km (medián 614 126 km, 121 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
DŘEVO DOPRAVA MUSIL s.r.o.
od 6. 1. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
17. 12. 2020 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
17. 12. 2020 Nový provozovatel PEDOP s.r.o. (IČO 25582411) Registr silničních vozidel
6. 1. 2025 Nový vlastník DŘEVO DOPRAVA MUSIL s.r.o. (IČO 26304155) Registr silničních vozidel
6. 1. 2025 Nový provozovatel Kopeček jede s.r.o. (IČO 09648950) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 20222023202420252026 19. 12. 2021: 127 638 km20. 12. 2021: 127 677 km19. 12. 2022: 256 331 km19. 12. 2023: 370 640 km17. 12. 2024: 479 152 km17. 2. 2026: 495 758 km17. 2. 2026: 495 759 km16. 3. 2026: 499 144 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 3. 2026 Opakovaná STK Skalice nad Svitavou (č. 3718) 499 144 km způsobilé bez závad 17. 2. 2027
17. 2. 2026 Pravidelná STK Skalice nad Svitavou (č. 3718) 495 759 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 1.2.1.1.1 Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. vážná
19. 3. 2026
17. 2. 2026 Měření emisí Skalice nad Svitavou (č. 570103) 495 758 km způsobilé bez závad 17. 2. 2027
17. 12. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Slavkov u Brna (č. 3725) 479 152 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
17. 12. 2025
19. 12. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Slavkov u Brna (č. 3725) 370 640 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
19. 12. 2024
19. 12. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Slavkov u Brna (č. 3725) 256 331 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
19. 12. 2023
20. 12. 2021 Pravidelná STK Vyškov (č. 3748) 127 677 km způsobilé bez závad 20. 12. 2022
19. 12. 2021 Měření emisí Brno (č. 470293) 127 638 km způsobilé bez závad 19. 12. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel PEDOP s.r.o. (IČO 25582411)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 12. 2021
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2022 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 591/1, 68201, VYŠKOV · protokol CZ-3748-21-12-0596
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2023 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 68401, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-22-12-0832
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2024 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 68401, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-23-12-0821
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 12. 2025 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 68401, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-24-12-0822
  6. Nový vlastník DŘEVO DOPRAVA MUSIL s.r.o. (IČO 26304155)
    Nový provozovatel Kopeček jede s.r.o. (IČO 09648950)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 19. 3. 2026 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-26-02-0150
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 2. 2027 · stanice: SKALICE NAD SVITAVOU 169, 67901, SKALICE NAD SVITAVOU · protokol CZ-3718-26-03-0162
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2020 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,9 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 103 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005608324
PČV
16604494
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
17. 12. 2020
Datum 1. registrace v ČR
17. 12. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6120/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8459
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1110
ES/EU
e4*2007/46*1128*17
Číslo ORV
UBK169821
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
M: 3750

Další ověření (externí odkazy)