SCANIA R450

  • 2021
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005608804

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 0:41 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005608804

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
10. 2. 2021
Datum 1. registrace v ČR
10. 2. 2021
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 23. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
333 287 km
při prohlídce 23. 1. 2026
2
Vlastníků v registru
Podhoran Černíkov a.s.
od 1. 3. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
10. 2. 2021 První registrace ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
10. 2. 2021 Nový provozovatel Podhoran Černíkov a.s. (IČO 47718951) Registr silničních vozidel
1. 3. 2024 Nový vlastník Podhoran Černíkov a.s. (IČO 47718951) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

150 000200 000250 000300 000350 000 20252026 2. 2. 2024: 194 490 km27. 1. 2025: 269 221 km22. 1. 2026: 333 282 km23. 1. 2026: 333 287 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
23. 1. 2026 Pravidelná STK Klatovy (č. 3412) 333 287 km způsobilé 1 lehká 23. 1. 2027
22. 1. 2026 Měření emisí Klatovy (č. 140402) 333 282 km způsobilé bez závad 22. 1. 2027
27. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 269 221 km způsobilé bez závad 27. 1. 2027
2. 2. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 194 490 km způsobilé bez závad 2. 2. 2026

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Podhoran Černíkov a.s. (IČO 47718951)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 2. 2022
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 2. 2023 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-22-02-0465
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 2. 2024 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-23-02-0099
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 2. 2025 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-24-02-0084
  5. Nový vlastník Podhoran Černíkov a.s. (IČO 47718951)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2026 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-25-01-1201
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 1. 2027 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 33901, KLATOVY · protokol CZ-3412-26-01-0216
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (51)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005608804
PČV
16665527
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
10. 2. 2021
Datum 1. registrace v ČR
10. 2. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8481
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1106
ES/EU
e4*2007/46*1128*17
Číslo ORV
UBI377230
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
1.3.2024 TP VRÁCEN ZPĚT
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
M: 3750

Další ověření (externí odkazy)