SCANIA R500
- 2021
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 368 kW ≈ 500 k
VINYS2R4X20005611207
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 7:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005611207
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,3 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 113 dnů (11. 2. 2025 až 4. 6. 2025). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R500
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2021
- Datum 1. registrace
- 26. 1. 2021
- Datum 1. registrace v ČR
- 26. 1. 2021
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 368 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) od 21. 10. 2025
- Provozovatel: FERRY - cargo s.r.o. (IČO 01533878) od 21. 10. 2025
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 26. 1. 2021 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 26. 1. 2021 | Nový provozovatel | LAGAS s.r.o. (IČO 06615023) | Registr silničních vozidel |
| 11. 2. 2025 | Nový vlastník | LAGAS s.r.o. (IČO 06615023) | Registr silničních vozidel |
| 4. 6. 2025 | Nový vlastník a provozovatel | Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) | Registr silničních vozidel |
| 21. 10. 2025 | Nový vlastník | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 21. 10. 2025 | Nový provozovatel | FERRY - cargo s.r.o. (IČO 01533878) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 17. 10. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Brno (č. 3716) | 560 295 km | způsobilé | 3 lehké | 17. 10. 2026 |
| 30. 7. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Staré Město (č. 3719) | 491 630 km | způsobilé | 1 lehká | 30. 7. 2025 |
| 16. 10. 2023 | Technická silniční kontrola | Ústí nad Labem (č. 7704) | 382 523 km | způsobilé | bez závad | |
| 1. 8. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Slavkov u Brna (č. 3725) | 350 968 km | způsobilé | 1 lehká | 1. 8. 2024 |
| 27. 4. 2023 | Technická silniční kontrola | Praha (č. 7701) | 67 459 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | |
| 3. 8. 2022 | Pravidelná STK | Staré Město (č. 3719) | 216 850 km | způsobilé | 2 lehké | 3. 8. 2023 |
| 3. 8. 2022 | Měření emisí | Staré Město (č. 470544) | 216 849 km | způsobilé | bez závad | 3. 8. 2023 |
| 24. 1. 2022 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 143 919 km | způsobilé | 3 lehké | 24. 1. 2023 |
| 24. 1. 2022 | Měření emisí | Brno (č. 570206) | 143 918 km | způsobilé | bez závad | 24. 1. 2023 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel LAGAS s.r.o. (IČO 06615023)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2022Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 1. 2023 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-22-01-0180
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 8. 2023 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-22-08-0047
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-23-05-0016
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 8. 2024 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 68401, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-23-08-0043
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-23-10-0166
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 7. 2025 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 68303, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-24-07-0269
-
Nový vlastník LAGAS s.r.o. (IČO 06615023)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Konec vyřazení z provozu KYJOV
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2026 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-25-10-0099
-
Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel FERRY - cargo s.r.o. (IČO 01533878)Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (SCANIA R500 2021 v ČR obvykle 2,3, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 92,5 %
Srovnáváme s 80 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R500
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R500
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1751152AB3AX
- Verze
- H500OA211F1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005611207
- PČV
- 16646133
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2021
- Datum 1. registrace
- 26. 1. 2021
- Datum 1. registrace v ČR
- 26. 1. 2021
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 165
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 368 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/932D
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 6
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1350
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3750
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8222
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 70000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-1137
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*18
- Číslo ORV
- UBL909316
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005611207
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.