SCANIA R500

  • 2021
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005615040

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 23:29 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005615040

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
3. 3. 2021
Datum 1. registrace v ČR
3. 3. 2021
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 16. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
440 764 km
při prohlídce 16. 2. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 5 let: 377–565 tis. km (medián 481 331 km, 95 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
Chodská lesní s.r.o.
od 4. 4. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
3. 3. 2021 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
3. 3. 2021 Nový provozovatel Chodská lesní s.r.o. (IČO 07873832) Registr silničních vozidel
4. 4. 2023 Nový vlastník Chodská lesní s.r.o. (IČO 07873832) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 2023202420252026 4. 3. 2022: 104 424 km21. 3. 2022: 108 693 km2. 3. 2023: 205 627 km2. 3. 2023: 205 628 km29. 2. 2024: 299 350 km29. 2. 2024: 299 358 km28. 2. 2025: 359 515 km16. 2. 2026: 440 764 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 2. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 440 764 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
16. 2. 2028
28. 2. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 359 515 km způsobilé bez závad 28. 2. 2027
29. 2. 2024 Pravidelná STK Domažlice (č. 3419) 299 358 km způsobilé bez závad 28. 2. 2025
29. 2. 2024 Měření emisí Chrastavice (č. 440114) 299 350 km způsobilé bez závad 28. 2. 2026
2. 3. 2023 Pravidelná STK Domažlice (č. 3419) 205 628 km způsobilé bez závad 2. 3. 2024
2. 3. 2023 Měření emisí Chrastavice (č. 440114) 205 627 km způsobilé bez závad 2. 3. 2025
22. 8. 2022 Technická silniční kontrola Jihlava (č. 7716) – způsobilé bez závad
21. 3. 2022 Opakovaná STK Domažlice (č. 3419) 108 693 km způsobilé bez závad 4. 3. 2023
4. 3. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 104 424 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 0.3.1.1 Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). vážná
4. 3. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Chodská lesní s.r.o. (IČO 07873832)
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2022 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-22-03-0193
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2023 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-22-03-1040
  4. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Vrchlického 46, 58724, Jihlava · protokol CZ-7716-22-08-0028
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2024 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-23-03-0124
  6. Nový vlastník Chodská lesní s.r.o. (IČO 07873832)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2025 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-24-02-1460
  8. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  9. Konec vyřazení z provozu DOMAŽLICE
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 2. 2026 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-25-02-1244
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 2. 2027 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-26-02-0654
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Oprava chybně uvedených dat v technickém průkazu.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005615040
PČV
16693051
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
3. 3. 2021
Datum 1. registrace v ČR
3. 3. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 165
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5810/ 2550/
Rozvor [mm]
3600
Provozní hmotnost
7960
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1170
ES/EU
e4*2007/46*1128*18
Číslo ORV
UBE314898
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
DNE 07.03.2022 ADMINISTRATIVNÍ OPRAVA TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ.
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.

Další ověření (externí odkazy)