SCANIA R450

  • 2021
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005627441

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 7:59 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005627441

STK propadla 22. 5. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 22. 5. 2026 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
1. 6. 2021
Datum 1. registrace v ČR
1. 6. 2021
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 22. 5. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
418 174 km
při prohlídce 4. 6. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2021 při prohlídce v roce 2025: 378–507 tis. km (medián 444 230 km, 293 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
Kontisped s.r.o.
od 18. 5. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 6. 2021 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
1. 6. 2021 Nový provozovatel Kontisped s.r.o. (IČO 28058160) Registr silničních vozidel
18. 5. 2026 Nový vlastník Kontisped s.r.o. (IČO 28058160) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000500 000 202320242025 31. 5. 2022: 132 724 km27. 6. 2022: 139 474 km18. 5. 2023: 221 057 km20. 5. 2024: 329 246 km22. 5. 2025: 414 554 km4. 6. 2025: 418 174 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
4. 6. 2025 Opakovaná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 418 174 km způsobilé bez závad 22. 5. 2026
22. 5. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 414 554 km dočasně způsobilé
2 vážné
  • 4.4.1.1.2 Nesvítí některá směrová svítilna. vážná
  • 5.2.3.6.1 Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. vážná
21. 6. 2025
20. 5. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 329 246 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
20. 5. 2025
18. 5. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 221 057 km způsobilé bez závad 18. 5. 2024
27. 6. 2022 Opakovaná STK Plzeň (č. 3413) 139 474 km způsobilé bez závad 31. 5. 2023
31. 5. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 132 724 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 3.2.1.3 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které… vážná
30. 6. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Kontisped s.r.o. (IČO 28058160)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 6. 2022
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 30. 6. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-22-05-9144
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-22-06-7185
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 5. 2024 · stanice: CHRASTAVICE 111, 344 01, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-23-05-0987
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 5. 2025 · stanice: CHRASTAVICE 111, 344 01, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-24-05-1199
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 21. 6. 2025 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-25-05-6076
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 5. 2026 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-25-06-1114
  8. Nový vlastník Kontisped s.r.o. (IČO 28058160)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2021 v ČR v průměru 2,4, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,2 %

Srovnáváme s 166 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005627441
PČV
16842884
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
1. 6. 2021
Datum 1. registrace v ČR
1. 6. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3826
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8573
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1260
ES/EU
e4*2007/46*1128*19
Číslo ORV
UBN043111
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)