SCANIA R450

  • 2021
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005630837

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 1:48 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005630837

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Datum 1. registrace
14. 6. 2021
Datum 1. registrace v ČR
14. 6. 2021
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 15. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
391 935 km
při prohlídce 15. 5. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2021 při prohlídce v roce 2026: 454–600 tis. km (medián 525 973 km, 211 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
BRITTERM a.s.
od 14. 6. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
14. 6. 2021 První registrace BRITTERM a.s. (IČO 26303400) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000 2023202420252026 23. 5. 2022: 75 417 km26. 5. 2022: 59 578 km19. 5. 2023: 156 967 km23. 5. 2023: 157 417 km20. 5. 2024: 237 204 km22. 5. 2024: 237 672 km24. 6. 2024: 245 040 km16. 5. 2025: 314 877 km16. 5. 2025: 314 878 km15. 5. 2026: 391 934 km15. 5. 2026: 391 935 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
15. 5. 2026 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 391 935 km způsobilé bez závad 15. 5. 2027
15. 5. 2026 Měření emisí Staré Město (č. 470544) 391 934 km způsobilé bez závad 15. 5. 2027
16. 5. 2025 Pravidelná STK Staré Město (č. 3719) 314 878 km způsobilé bez závad 16. 5. 2026
16. 5. 2025 Měření emisí Staré Město (č. 470544) 314 877 km způsobilé bez závad 16. 5. 2026
24. 6. 2024 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 245 040 km způsobilé bez závad
22. 5. 2024 Pravidelná STK Slavkov u Brna (č. 3725) 237 672 km způsobilé bez závad 22. 5. 2025
20. 5. 2024 Měření emisí Kyjov (č. 570604) 237 204 km způsobilé bez závad 20. 5. 2025
24. 10. 2023 Technická silniční kontrola Zlín (č. 7715) – způsobilé bez závad
23. 5. 2023 Pravidelná STK Slavkov u Brna (č. 3725) 157 417 km způsobilé bez závad 23. 5. 2024
19. 5. 2023 Měření emisí Kyjov (č. 570604) 156 967 km způsobilé bez závad 19. 5. 2024
26. 5. 2022 Pravidelná STK Slavkov u Brna (č. 3725) 59 578 km nižší než dříve způsobilé bez závad 26. 5. 2023
23. 5. 2022 Měření emisí Kyjov (č. 570604) 75 417 km způsobilé bez závad 23. 5. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel BRITTERM a.s. (IČO 26303400)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 6. 2022
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2023 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 684 01, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-22-05-1647
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 5. 2024 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 684 01, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-23-05-1242
  4. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: J.A. Bati 5637, 760 01, Zlín · protokol CZ-7715-23-10-0059
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 5. 2025 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 684 01, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-24-05-1238
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 401 79, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-24-06-0417
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2026 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 683 03, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-25-05-0171
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 5. 2027 · stanice: LUČNÍ ČTVRŤ 1824, 683 03, STARÉ MĚSTO · protokol CZ-3719-26-05-0159
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (45)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1801152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005630837
PČV
16866655
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
14. 6. 2021
Datum 1. registrace v ČR
14. 6. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3961
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8589
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1300
ES/EU
e4*2007/46*1128*20
Číslo TP
UM519964
Číslo ORV
UBB611582
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ

Další ověření (externí odkazy)