SCANIA R500

  • 2021
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005633207

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 11:04 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005633207

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
N323 / N323
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
9. 7. 2021
Datum 1. registrace v ČR
9. 7. 2021
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Provozovatel: VAPAS, a.s. (IČO 48530450) od 9. 7. 2021
  • Vlastník: VAPAS, a.s. (IČO 48530450) od 16. 7. 2026
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 15. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
481 331 km
při prohlídce 15. 6. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2021 při prohlídce v roce 2026: 377–565 tis. km (medián 481 331 km, 95 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
VAPAS, a.s.
od 16. 7. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 7. 2021 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
9. 7. 2021 Nový provozovatel VAPAS, a.s. (IČO 48530450) Registr silničních vozidel
16. 7. 2026 Nový vlastník VAPAS, a.s. (IČO 48530450) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 2023202420252026 11. 7. 2022: 124 951 km10. 7. 2023: 225 821 km9. 7. 2024: 309 687 km9. 7. 2024: 309 697 km4. 6. 2025: 384 834 km4. 6. 2025: 384 835 km15. 6. 2026: 481 331 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
15. 6. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Vyškov (č. 3748) 481 331 km způsobilé bez závad 15. 6. 2027
4. 6. 2025 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 384 835 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
4. 6. 2026
4. 6. 2025 Měření emisí Znojmo (č. 571311) 384 834 km způsobilé bez závad 4. 6. 2026
9. 7. 2024 Pravidelná STK Znojmo (č. 3766) 309 697 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
9. 7. 2025
9. 7. 2024 Měření emisí Znojmo (č. 571313) 309 687 km způsobilé bez závad 9. 7. 2025
10. 7. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3717) 225 821 km způsobilé bez závad 10. 7. 2024
11. 7. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Znojmo (č. 3717) 124 951 km způsobilé bez závad 11. 7. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel VAPAS, a.s. (IČO 48530450)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 7. 2022
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 7. 2023 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 671 67, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-22-07-0150
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 7. 2024 · stanice: NÁDRAŽNÍ 389, 671 67, HRUŠOVANY NAD JEVIŠOVKOU · protokol CZ-3717-23-07-0127
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 7. 2025 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-24-07-0684
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2026 · stanice: DRUŽSTEVNÍ 3894/28, 669 02, ZNOJMO · protokol CZ-3766-25-06-0355
  6. Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 6. 2027 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 591/1, 682 01, VYŠKOV · protokol CZ-3748-26-06-0676
  8. Nový vlastník VAPAS, a.s. (IČO 48530450)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R500 2021 v ČR v průměru 2,3, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 92,5 %

Srovnáváme s 80 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R500

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
N323 / N323
Varianta
R5W1751302AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005633207
PČV
16913223
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
9. 7. 2021
Datum 1. registrace v ČR
9. 7. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 165
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6000/ 2550/ 3837
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8080
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
20500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
13000/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neautonomní

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1344
ES/EU
e4*2007/46*1128*20
Číslo ORV
UBO367848
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
Dne 05.06.2025 oprava nesouladu dat ORV a RSV.
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)