SCANIA R450

  • 2021
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005635973

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 15:18 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005635973

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 2,4 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 11 dnů (25. 11. 2024 až 6. 12. 2024). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N323
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
1. 9. 2021
Datum 1. registrace v ČR
1. 9. 2021
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 10. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
417 026 km
při prohlídce 10. 8. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2021 při prohlídce v roce 2026: 454–600 tis. km (medián 525 973 km, 211 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

4
Vlastníci v registru
Jan Kovařík
od 5. 1. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 9. 2021 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
1. 9. 2021 Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700) Registr silničních vozidel
25. 11. 2024 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
6. 12. 2024 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
6. 12. 2024 Nový provozovatel Jan Kovařík (IČO 16915291) Registr silničních vozidel
5. 1. 2026 Nový vlastník Jan Kovařík (IČO 16915291) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 2023202420252026 26. 8. 2022: 71 323 km26. 8. 2022: 71 324 km24. 8. 2023: 139 045 km23. 8. 2024: 215 606 km23. 8. 2024: 215 607 km13. 8. 2025: 294 793 km13. 8. 2025: 294 794 km10. 8. 2026: 417 024 km10. 8. 2026: 417 026 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
10. 8. 2026 Pravidelná STK Tuklaty (č. 3232) 417 026 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.1.5.2 Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. lehká
  • 4.6.1.1.1 Nesvítí některý zpětný světlomet. lehká
  • 4.10.1.1 Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. lehká
10. 8. 2027
10. 8. 2026 Měření emisí Tuklaty (č. 120403) 417 024 km způsobilé bez závad 10. 8. 2027
13. 8. 2025 Pravidelná STK Tuklaty (č. 3232) 294 794 km způsobilé bez závad 13. 8. 2026
13. 8. 2025 Měření emisí Tuklaty (č. 120403) 294 793 km způsobilé bez závad 13. 8. 2026
23. 8. 2024 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 215 607 km způsobilé bez závad 23. 8. 2025
23. 8. 2024 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 215 606 km způsobilé bez závad 23. 8. 2026
24. 8. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 139 045 km způsobilé bez závad 24. 8. 2024
26. 8. 2022 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 71 324 km způsobilé bez závad 26. 8. 2023
26. 8. 2022 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 71 323 km způsobilé bez závad 26. 8. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 9. 2022
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 8. 2023 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-22-08-1148
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 8. 2024 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-23-08-0971
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 8. 2025 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-24-08-0853
  5. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  6. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Jan Kovařík (IČO 16915291)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 8. 2026 · stanice: HLAVNÍ 182, 250 82, TUKLATY · protokol CZ-3232-25-08-0505
  8. Nový vlastník Jan Kovařík (IČO 16915291)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 8. 2027 · stanice: HLAVNÍ 182, 250 82, TUKLATY · protokol CZ-3232-26-08-0280
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2021 v ČR v průměru 2,4, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 4,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,2 %

Srovnáváme s 166 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005635973
PČV
17002189
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2021
Datum 1. registrace
1. 9. 2021
Datum 1. registrace v ČR
1. 9. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3948
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8605
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1364
ES/EU
e4*2007/46*1128*20
Číslo ORV
UBM891922
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Doplňkový text na TP
DOPLNĚNA DATA
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA

Další ověření (externí odkazy)