SCANIA R500

  • 2021
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005644927

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 8:01 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005644927

STK končí 5. 12. 2026. Upozornění vám pošleme brzy po zapnutí hlídání.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
N323
Datum 1. registrace
13. 12. 2021
Datum 1. registrace v ČR
13. 12. 2021
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 27 dnů
platnost do 5. 12. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
405 690 km
při prohlídce 5. 12. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2021 při prohlídce v roce 2025: 301–500 tis. km (medián 412 138 km, 129 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
DV-TRANS spol. s r.o.
od 13. 12. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 12. 2021 První registrace DV-TRANS spol. s r.o. (IČO 25212249) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 202320242025 17. 8. 2022: 74 396 km13. 12. 2022: 114 242 km11. 12. 2023: 227 871 km11. 12. 2023: 227 872 km9. 12. 2024: 342 579 km5. 12. 2025: 405 690 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
5. 12. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 405 690 km způsobilé bez závad 5. 12. 2026
9. 12. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 342 579 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
9. 12. 2025
30. 1. 2024 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) – způsobilé bez závad
11. 12. 2023 Pravidelná STK Klatovy (č. 3412) 227 872 km způsobilé
2 lehké
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
11. 12. 2024
11. 12. 2023 Měření emisí Klatovy (č. 440415) 227 871 km způsobilé bez závad 11. 12. 2024
13. 12. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Klatovy (č. 3412) 114 242 km způsobilé bez závad 13. 12. 2023
17. 8. 2022 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 74 396 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel DV-TRANS spol. s r.o. (IČO 25212249)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2022
  2. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 156 64, Praha · protokol CZ-7701-22-08-0195
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 12. 2023 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-22-12-0125
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 12. 2024 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-23-12-0082
  5. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 401 79, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-24-01-0356
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 12. 2025 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-24-12-0089
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 12. 2026 · stanice: DR. SEDLÁKA 778/III, 339 01, KLATOVY · protokol CZ-3412-25-12-0070
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (47)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005644927
PČV
17152536
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
13. 12. 2021
Datum 1. registrace v ČR
13. 12. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 165
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5810/ 2550/ 3727
Rozvor [mm]
3600
Provozní hmotnost
8034
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1441
ES/EU
e4*2007/46*1128*22
Číslo ORV
UBJ518627
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.

Další ověření (externí odkazy)