SCANIA R450

  • 2021
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005646308

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 7:01 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005646308

STK končí 12. 12. 2026. Pošleme vám e-mail 30 a 7 dní předem.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
20. 12. 2021
Datum 1. registrace v ČR
20. 12. 2021
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK končí za 35 dnů
platnost do 12. 12. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
512 565 km
při prohlídce 12. 12. 2025

Obvyklé u modelu ve stáří 4 roky: 378–507 tis. km (medián 444 230 km, 293 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
ČSOB Leasing, a.s.
od 20. 12. 2021

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
20. 12. 2021 První registrace ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
20. 12. 2021 Nový provozovatel K&K Solar Energy, s.r.o. (IČO 29063612) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 202320242025 27. 12. 2022: 118 947 km27. 12. 2023: 255 558 km22. 1. 2024: 260 847 km20. 12. 2024: 390 361 km12. 12. 2025: 512 565 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
12. 12. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 512 565 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.5.1.1.3 U předního mlhového světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy). lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
12. 12. 2027
20. 12. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 390 361 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
20. 12. 2026
22. 1. 2024 Technická silniční kontrola Plzeň (č. 7703) 260 847 km způsobilé bez závad
27. 12. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 255 558 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
27. 12. 2025
27. 12. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 118 947 km způsobilé bez závad 27. 12. 2023

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel K&K Solar Energy, s.r.o. (IČO 29063612)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2022
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 12. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 32600, Plzeň · protokol CZ-3413-22-12-4930
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 12. 2024 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-23-12-0910
  4. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-24-01-0239
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 12. 2025 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-24-12-0863
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 12. 2026 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-25-12-0593
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (46)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005646308
PČV
17165362
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
20. 12. 2021
Datum 1. registrace v ČR
20. 12. 2021
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3826
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8572
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X, e1-55R-010218
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1456
ES/EU
e4*2007/46*1128*22
Číslo TP
UL945950
Číslo ORV
UBD238209
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101

Další ověření (externí odkazy)