SCANIA R500

  • 2022
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005649005

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 15:03 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005649005

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru 2× nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
N323
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
9. 3. 2022
Datum 1. registrace v ČR
9. 3. 2022
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 6. 2. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
453 483 km
při prohlídce 26. 2. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2022 při prohlídce v roce 2026: 298–435 tis. km (medián 374 553 km, 96 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
Karel KULT - STAVO s.r.o.
od 9. 3. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
9. 3. 2022 První registrace Karel KULT - STAVO s.r.o. (IČO 25964780) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

01 000 0002 000 0003 000 000 202420252026 27. 2. 2023: 110 905 km27. 2. 2023: 110 906 km9. 2. 2024: 224 682 km16. 2. 2024: 2 027 081 km13. 2. 2025: 337 063 km13. 2. 2025: 337 098 km6. 2. 2026: 446 171 km26. 2. 2026: 453 483 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
26. 2. 2026 Opakovaná STK Trutnov (č. 3601) 453 483 km způsobilé bez závad 6. 2. 2027
6. 2. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Trutnov (č. 3601) 446 171 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 5.2.2.4 Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. vážná
8. 3. 2026
13. 2. 2025 Pravidelná STK Trutnov (č. 3601) 337 098 km nižší než dříve způsobilé bez závad 13. 2. 2026
13. 2. 2025 Měření emisí Zábrodí (č. 560501) 337 063 km nižší než dříve způsobilé bez závad 13. 2. 2026
16. 2. 2024 Pravidelná STK Trutnov (č. 3601) 2 027 081 km způsobilé bez závad 16. 2. 2025
9. 2. 2024 Měření emisí Zábrodí (č. 560501) 224 682 km způsobilé bez závad 9. 2. 2025
27. 2. 2023 Pravidelná STK Trutnov (č. 3601) 110 906 km způsobilé bez závad 27. 2. 2024
27. 2. 2023 Měření emisí Trutnov (č. 561008) 110 905 km způsobilé bez závad 27. 2. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Karel KULT - STAVO s.r.o. (IČO 25964780)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 3. 2023
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2024 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOV · protokol CZ-3601-23-02-0595
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 2. 2025 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOV · protokol CZ-3601-24-02-0354
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 2. 2026 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOV · protokol CZ-3601-25-02-0279
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 8. 3. 2026 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOV · protokol CZ-3601-26-02-0136
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 2. 2027 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 541 02, TRUTNOV · protokol CZ-3601-26-02-0603
    Vybavení zapsané v registru: NESTANDARD. PNEU
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. Vystavila:
  • Potvrzení o možnosti změny pneu. Fejfarová
  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. Fejfarová

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 1 (SCANIA R500 2022 v ČR v průměru 2,1, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 3,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 55 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R500

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • NESTANDARD. PNEU
  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211B1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005649005
PČV
17269901
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
9. 3. 2022
Datum 1. registrace v ČR
9. 3. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 165
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3836
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8591
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
50000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1482
ES/EU
e4*2007/46*1128*22
Číslo TP
UL946000
Číslo ORV
UBD445265
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Variabilní provedení vozidla:
#N.1: 11,75 X 22,5; 355/50 R22,5.

Další ověření (externí odkazy)