SCANIA R450

  • 2022
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005656590

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 13:05 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005656590

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
1. 4. 2022
Datum 1. registrace v ČR
1. 4. 2022
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 16. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
380 454 km
při prohlídce 16. 3. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 4 roky: 367–504 tis. km (medián 431 276 km, 157 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
MIKAMI s.r.o.
od 23. 3. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 4. 2022 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
1. 4. 2022 Nový provozovatel MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) Registr silničních vozidel
23. 3. 2026 Nový vlastník MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000400 000 202420252026 24. 3. 2023: 97 644 km24. 3. 2023: 97 645 km15. 3. 2024: 194 646 km15. 3. 2024: 194 647 km14. 3. 2025: 296 611 km14. 3. 2025: 296 612 km16. 3. 2026: 380 453 km16. 3. 2026: 380 454 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
16. 3. 2026 Pravidelná STK Slavkov u Brna (č. 3725) 380 454 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
16. 3. 2027
16. 3. 2026 Měření emisí Slavkov u Brna (č. 571206) 380 453 km způsobilé bez závad 16. 3. 2027
14. 3. 2025 Pravidelná STK Brno (č. 3716) 296 612 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
14. 3. 2026
14. 3. 2025 Měření emisí Brno (č. 570206) 296 611 km způsobilé bez závad 14. 3. 2026
15. 3. 2024 Pravidelná STK Brno (č. 3716) 194 647 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
15. 3. 2025
15. 3. 2024 Měření emisí Brno (č. 570206) 194 646 km způsobilé bez závad 15. 3. 2025
24. 3. 2023 Pravidelná STK Brno (č. 3716) 97 645 km způsobilé bez závad 24. 3. 2024
24. 3. 2023 Měření emisí Brno (č. 570206) 97 644 km způsobilé bez závad 24. 3. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 4. 2023
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 24. 3. 2024 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-23-03-0170
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 3. 2025 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-24-03-0126
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 3. 2026 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-25-03-0111
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 3. 2027 · stanice: ČESKOSLOVENSKÉ ARMÁDY 217, 68401, SLAVKOV U BRNA · protokol CZ-3725-26-03-0654
  6. Nový vlastník MIKAMI s.r.o. (IČO 60735325)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Hromadná přestavba HP-0425

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R450 2022 v ČR obvykle 2,4, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 1,5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 67 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (51)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1801152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005656590
PČV
17307667
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA99
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
1. 4. 2022
Datum 1. registrace v ČR
1. 4. 2022
Druh (typ)
99 NOSIČ VÝMĚN NÁST S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3836
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8300
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
DUCOM spol. s.r.o., Strachotín, ČR
Výrobní číslo karoserie
P014/2024
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X, E1*55R01/06*0116
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1550
ES/EU
e4*2007/46*1128*22
Číslo ORV
UBN524867
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ. LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
12.02.2024 ROZHODNUTÍM MINIS.DOPRAVY Č. HP-0425, ZE DNE 01.02.2021, Č.J. MD/2740/2021/150/2 BYLA PROVEDENA PŘESTAVBA VOZIDLA A ZÁROVEŇ SE MĚNÍ NÁSLEDUJÍCÍ ÚDAJE V TP:
2)BA 99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU,
8)DUCOM SPOL. S.R.O., STRACHOTÍN, ČR,
9)99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB S ÚPRAVOU PRO TAŽENÍ NÁVĚSU,
10)P014/2024,
G)8300
VOZIDLO JE UZPŮSOBENO K PŘEPRAVĚ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB SCHVÁLENÉHO TYPU I K TAŽENÍ NÁVĚSU. SPOJOVACÍ ZAŘÍZENÍ ZACHOVÁNO PRO PŘEPRAVU VN I TAŽENÍ NÁVĚSU. VOZIDLO PLNÍ UST. ZÁK. Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)