SCANIA R450

  • 2022
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005662263

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 10:19 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005662263

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
6. 6. 2022
Datum 1. registrace v ČR
6. 6. 2022
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 2. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
332 020 km
při prohlídce 2. 6. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 4 roky: 367–504 tis. km (medián 431 276 km, 157 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

1
Vlastník v registru
L.C. SOKOTRANS REALITY a.s.
od 6. 6. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
6. 6. 2022 První registrace L.C. SOKOTRANS REALITY a.s. (IČO 45352348) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000 2023202420252026 4. 7. 2022: 276 km29. 5. 2023: 80 132 km30. 5. 2023: 80 170 km30. 5. 2023: 80 170 km3. 6. 2024: 161 980 km4. 6. 2024: 162 015 km4. 6. 2024: 162 015 km4. 6. 2025: 246 608 km4. 6. 2025: 246 641 km4. 6. 2025: 246 641 km2. 6. 2026: 331 983 km2. 6. 2026: 332 020 km2. 6. 2026: 332 020 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
2. 6. 2026 ADR Sadov (č. 3409) 332 020 km způsobilé bez závad
2. 6. 2026 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 332 020 km způsobilé bez závad 2. 6. 2027
2. 6. 2026 Měření emisí Sokolov (č. 440918) 331 983 km způsobilé bez závad 2. 6. 2028
4. 6. 2025 ADR Sadov (č. 3409) 246 641 km způsobilé bez závad
4. 6. 2025 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 246 641 km způsobilé bez závad 4. 6. 2026
4. 6. 2025 Měření emisí Sokolov (č. 440918) 246 608 km způsobilé bez závad 4. 6. 2027
4. 6. 2024 ADR Sadov (č. 3409) 162 015 km způsobilé bez závad
4. 6. 2024 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 162 015 km způsobilé bez závad 4. 6. 2025
3. 6. 2024 Měření emisí Sokolov (č. 440918) 161 980 km způsobilé bez závad 3. 6. 2026
30. 5. 2023 ADR Sadov (č. 3409) 80 170 km způsobilé bez závad
30. 5. 2023 Pravidelná STK Sadov (č. 3409) 80 170 km způsobilé bez závad 30. 5. 2024
29. 5. 2023 Měření emisí Sokolov (č. 440918) 80 132 km způsobilé bez závad 29. 5. 2025
4. 7. 2022 ADR Sadov (č. 3409) 276 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel L.C. SOKOTRANS REALITY a.s. (IČO 45352348)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 6. 2023
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-22-07-0010
  3. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-23-05-0224
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 5. 2024 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-23-05-0225
  4. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-24-06-0013
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2025 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-24-06-0014
  5. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-25-06-0030
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 6. 2026 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-25-06-0031
  6. Prohlídka pro nebezpečné látky výsledek: způsobilé k provozu · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-26-06-0023
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 6. 2027 · stanice: LESOV EV. Č. 8, 36261, SADOV · protokol CZ-3409-26-06-0024
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1801152AB3AX
Verze
H451OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005662263
PČV
17414455
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
6. 6. 2022
Datum 1. registrace v ČR
6. 6. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3862
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8152
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X, E1-55R-011245
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1614
ES/EU
e4*2007/46*1128*23
Číslo TP
UM311378
Číslo ORV
UBD639159
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
ADR: TYP EX/II; EX/III; FL; AT
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
M: 3750
ADR: TYP EX/II; EX/III; FL; AT

Další ověření (externí odkazy)