SCANIA R500

  • 2022
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005663145

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 15:11 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005663145

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
13. 7. 2022
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2022
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 10. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
416 834 km
při prohlídce 10. 6. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 4 roky: 298–435 tis. km (medián 374 553 km, 96 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
Karel KULT - STAVO s.r.o.
od 13. 7. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 7. 2022 První registrace Karel KULT - STAVO s.r.o. (IČO 25964780) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000500 000 202420252026 11. 7. 2023: 117 795 km17. 7. 2023: 119 690 km10. 6. 2024: 223 352 km17. 6. 2024: 225 717 km14. 11. 2024: 273 542 km9. 6. 2025: 323 937 km7. 7. 2025: 333 209 km8. 6. 2026: 416 064 km10. 6. 2026: 416 834 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
10. 6. 2026 Pravidelná STK Trutnov (č. 3601) 416 834 km způsobilé
1 lehká
  • 4.12.2.3.1 Úpravy na vozidle, které ovlivňují vnější povrch rozptylového skla, avšak nezasahují do svítící plochy nebo plochy výstupu světla (jiného) světelného zařízení. lehká
10. 6. 2027
8. 6. 2026 Měření emisí Praha (č. 411025) 416 064 km způsobilé bez závad 8. 6. 2027
7. 7. 2025 Opakovaná STK Trutnov (č. 3601) 333 209 km způsobilé bez závad 9. 6. 2026
9. 6. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Trutnov (č. 3601) 323 937 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 5.2.3.1.1 Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. vážná
9. 6. 2026
14. 11. 2024 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 273 542 km způsobilé bez závad
17. 6. 2024 Pravidelná STK Trutnov (č. 3601) 225 717 km způsobilé bez závad 17. 6. 2025
10. 6. 2024 Měření emisí Zábrodí (č. 560501) 223 352 km způsobilé bez závad 10. 6. 2025
17. 7. 2023 Pravidelná STK Česká Skalice (č. 3614) 119 690 km způsobilé bez závad 17. 7. 2024
11. 7. 2023 Měření emisí Zábrodí (č. 560501) 117 795 km způsobilé bez závad 11. 7. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Karel KULT - STAVO s.r.o. (IČO 25964780)
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 7. 2024 · stanice: BEZRUČOVA 905, 55203, ČESKÁ SKALICE · protokol CZ-3614-23-07-0569
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2025 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-24-06-0474
  4. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 15664, Praha · protokol CZ-7701-24-11-0086
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 9. 7. 2025 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-25-06-0285
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 6. 2026 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-25-07-0166
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 6. 2027 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-26-06-0314
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. Fejfarová

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211B1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005663145
PČV
17471293
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
13. 7. 2022
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 165
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3836
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8562
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
50000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-1612
ES/EU
e4*2007/46*1128*23
Číslo TP
UM311438
Číslo ORV
UBD451084
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VARIABILNÍ PROVEDENÍ KOL; PRVNÍ NÁPRAVA: 315/60; 9.00 X 22.5 ZA PNEUMATIKY 355/50 R22.5; 11.75 X 22.5.

Další ověření (externí odkazy)