SCANIA R450

  • 2022
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R4X20005666018

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 0:46 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005666018

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 109 dnů (8. 8. 2025 až 25. 11. 2025). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
/ N323
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
13. 7. 2022
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2022
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 17. 9. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
331 351 km
při prohlídce 17. 9. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 4 roky: 367–504 tis. km (medián 431 276 km, 157 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

3
Vlastníci v registru
TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o.
od 25. 11. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
13. 7. 2022 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
13. 7. 2022 Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700) Registr silničních vozidel
8. 8. 2025 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
25. 11. 2025 Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
25. 11. 2025 Nový provozovatel Souček AD s.r.o. (IČO 02032961) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000400 000 202420252026 10. 7. 2023: 83 820 km12. 7. 2024: 175 074 km12. 7. 2024: 175 075 km8. 7. 2025: 257 619 km8. 7. 2025: 257 620 km17. 9. 2026: 331 351 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 9. 2026 Pravidelná STK Kralupy nad Vltavou (č. 3215) 331 351 km způsobilé bez závad 17. 9. 2027
8. 7. 2025 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 257 620 km způsobilé bez závad 8. 7. 2026
8. 7. 2025 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 257 619 km způsobilé bez závad 8. 7. 2026
12. 7. 2024 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 175 075 km způsobilé bez závad 12. 7. 2025
12. 7. 2024 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 175 074 km způsobilé bez závad 12. 7. 2025
10. 7. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 83 820 km způsobilé bez závad 10. 7. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel HOPI s.r.o. (IČO 45356700)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 7. 2023
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 7. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-07-0115
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 7. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-07-0275
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 7. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-07-0177
  5. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  6. Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Souček AD s.r.o. (IČO 02032961)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 9. 2027 · stanice: PŘEMYSLOVA 431, 27801, KRALUPY NAD VLTAVOU, MIKOVICE · protokol CZ-3215-26-09-0872
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. N25/119

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2022 v ČR obvykle 2,4, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 1,5 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 67 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H450OD211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005666018
PČV
17469934
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
13. 7. 2022
Datum 1. registrace v ČR
13. 7. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3947
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8599
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
13105-0003
ES/EU
e4*2018/858*00098*00
Číslo ORV
UBM220352
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
DOPLNĚNA DATA
Další záznamy
ÚDAJE O SPOTŘĚBĚ PALIVA VÝROBCE NEUVÁDÍ
IMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA
[Alternativní provedení vozidla:
*J: N3; N3G;
*D.2: Dle specifikace vozidla;
*19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*20: 11.75x22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*20-21: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
ozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
M: 3750
25.11.2025 zápis alter. kol : 385/68 r22,5 , 22,5 x 11,75

Další ověření (externí odkazy)