SCANIA R500

  • 2022
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R4X20005666580

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 0:13 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005666580

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
/ N323
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
2. 8. 2022
Datum 1. registrace v ČR
2. 8. 2022
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

  • Provozovatel: GOIS s.r.o. (IČO 27937429) od 2. 8. 2022
  • Vlastník: GOIS s.r.o. (IČO 27937429) od 21. 8. 2026
Technická prohlídka
STK platná
platnost do 28. 5. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
330 852 km
při prohlídce 28. 5. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 4 roky: 298–435 tis. km (medián 374 553 km, 96 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
GOIS s.r.o.
od 21. 8. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 8. 2022 První registrace ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
2. 8. 2022 Nový provozovatel GOIS s.r.o. (IČO 27937429) Registr silničních vozidel
21. 8. 2026 Nový vlastník GOIS s.r.o. (IČO 27937429) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0100 000200 000300 000400 000 202420252026 28. 7. 2023: 72 714 km16. 5. 2024: 146 570 km23. 5. 2025: 239 314 km28. 5. 2026: 330 850 km28. 5. 2026: 330 852 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
28. 5. 2026 Pravidelná STK Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 330 852 km způsobilé bez závad 28. 5. 2027
28. 5. 2026 Měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 560701) 330 850 km způsobilé bez závad 28. 5. 2027
23. 5. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 239 314 km způsobilé bez závad 23. 5. 2027
16. 5. 2024 Pravidelná STK Hradec Králové (č. 3618) 146 570 km způsobilé bez závad 16. 5. 2025
28. 7. 2023 Pravidelná STK Hradec Králové (č. 3618) 72 714 km způsobilé bez závad 28. 7. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel GOIS s.r.o. (IČO 27937429)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2023
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 7. 2024 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-23-07-1800
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 5. 2025 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-24-05-1200
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 5. 2026 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-25-05-0211
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 5. 2027 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-05-0274
  6. Nový vlastník GOIS s.r.o. (IČO 27937429)
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R500 2022 v ČR obvykle 2,1, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 3,6 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 55 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R500

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
/ N323
Varianta
R5W1801152AB3AX
Verze
H500OD211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005666580
PČV
17500049
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
2. 8. 2022
Datum 1. registrace v ČR
2. 8. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 165
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3825
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8650
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X, E1*55R01/06*0116
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
13105-0018
ES/EU
e4*2018/858*00098*00
Číslo ORV
UBO730606
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
DNE 2.8.2022 REGISTRACE NOVÉHO VOZIDLA. DNE 21.08.2026 UKONČEN LEASING, VLASTNÍK SHODNÝ S PROVOZOVATELEM
Další záznamy
[Alternativní provedení vozidla:
*J: N3; N3G;
*D.2: Dle specifikace vozidla;
*19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*20: 11.75x22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*20-21: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*Další záznamy: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT]
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
M: 3750

Další ověření (externí odkazy)