SCANIA R540

  • 2022
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 397 kW ≈ 540 k

VINYS2R4X20005674789

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 12:38 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005674789

STK propadla 22. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R540
Typ
/ N323
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
17. 10. 2022
Datum 1. registrace v ČR
17. 10. 2022
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
397 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 22. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
146 805 km
při prohlídce 22. 10. 2025
1
Vlastník v registru
IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o.
od 17. 10. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
17. 10. 2022 První registrace IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. (IČO 65006658) Registr silničních vozidel
17. 10. 2022 Nový provozovatel VLK s.r.o. (IČO 61460079) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

050 000100 000150 000 20242025 18. 10. 2023: 44 121 km23. 10. 2024: 95 250 km23. 10. 2024: 95 251 km22. 10. 2025: 146 805 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
22. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3107) 146 805 km způsobilé bez závad 22. 10. 2026
23. 10. 2024 Pravidelná STK Praha (č. 3107) 95 251 km způsobilé bez závad 23. 10. 2025
23. 10. 2024 Měření emisí Praha (č. 410432) 95 250 km způsobilé bez závad 23. 10. 2025
18. 10. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Praha (č. 3107) 44 121 km způsobilé bez závad 18. 10. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. (IČO 65006658)
    Nový provozovatel VLK s.r.o. (IČO 61460079)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 10. 2023
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 10. 2024 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-23-10-0231
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 10. 2025 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-24-10-0260
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2026 · stanice: DOBRONICKÁ 635, 14800, PRAHA 4 · protokol CZ-3107-25-10-0235
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R540
Typ
/ N323
Varianta
R5W1751152AB3AX
Verze
H540OD211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005674789
PČV
17600461
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2022
Datum 1. registrace
17. 10. 2022
Datum 1. registrace v ČR
17. 10. 2022
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 166
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
397 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 DRUHÁ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6120/ 2550/ 3939
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8672
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
13105-0069
ES/EU
e4*2018/858*00098*01
Číslo TP
UM913256
Číslo ORV
UBE404952
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.

Další ověření (externí odkazy)