SCANIA R530

  • 2023
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 16353 cm³
  • 390 kW ≈ 530 k

VINYS2R4X20005691470

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 4:53 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005691470

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R530
Typ
N323
Rok výroby
2023
Datum 1. registrace
1. 3. 2023
Datum 1. registrace v ČR
1. 3. 2023
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
16353 cm³
Výkon
390 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 2. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
389 350 km
při prohlídce 2. 3. 2026
1
Vlastník v registru
Deutsche Leasing ČR, spol. s r.o.
od 1. 3. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 3. 2023 První registrace Deutsche Leasing ČR, spol. s r.o. (IČO 25723758) Registr silničních vozidel
1. 3. 2023 Nový provozovatel DAMIS s.r.o. (IČO 49550497) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 20252026 4. 3. 2024: 128 562 km5. 3. 2024: 128 653 km3. 3. 2025: 259 068 km24. 3. 2025: 268 230 km26. 3. 2025: 268 293 km2. 3. 2026: 389 350 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
2. 3. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Hořovice (č. 3217) 389 350 km způsobilé bez závad 2. 3. 2027
26. 3. 2025 Opakovaná STK Hořovice (č. 3217) 268 293 km způsobilé bez závad 3. 3. 2026
24. 3. 2025 Měření emisí Plzeň (č. 540514) 268 230 km způsobilé bez závad 24. 3. 2026
3. 3. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Hořovice (č. 3217) 259 068 km nezpůsobilé
4 vážné
  • 8.2.2.2.1.4 Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. vážná
  • 8.2.2.2.2.4 Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. vážná
  • 8.2.2.2.1.4 Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. vážná
  • 8.2.2.2.2.4 Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. vážná
5. 3. 2024 Pravidelná STK Hořovice (č. 3217) 128 653 km způsobilé bez závad 5. 3. 2025
4. 3. 2024 Měření emisí Hořovice (č. 520203) 128 562 km způsobilé bez závad 4. 3. 2026

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník Deutsche Leasing ČR, spol. s r.o. (IČO 25723758)
    Nový provozovatel DAMIS s.r.o. (IČO 49550497)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 3. 2024
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 3. 2025 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-24-03-0029
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 2. 4. 2025 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-25-03-0014
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 3. 2026 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-25-03-0266
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 3. 2027 · stanice: MASARYKOVA 1432/34B, 268 01, HOŘOVICE · protokol CZ-3217-26-03-0012
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R530
Typ
N323
Varianta
R5W4801152AB6BX
Verze
H530OD211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20005691470
PČV
17774928
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2023
Datum 1. registrace
1. 3. 2023
Datum 1. registrace v ČR
1. 3. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC16 120
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
390 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
16353
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
93/ 1425
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3824
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8677
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5X11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
13105-0282
ES/EU
e4*2018/858*00098*02
Číslo ORV
UBM389637
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)