SCANIA R560
- 2023
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 412 kW ≈ 560 k
VINYS2R4X20005703124
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 17:39 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20005703124
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Technická kontrola (STK) je propadláPoslední platná pravidelná prohlídka v registru skončila 16. 8. 2026 (posuzujeme ke dni údajů z registru, novější prohlídka se mohla do registru dostat až později). Vozidlo bez platné STK nesmí jezdit po silnicích.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R560
- Typ
- / N323
- Datum 1. registrace
- 21. 6. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 21. 6. 2023
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 412 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. (IČO 65006658) od 21. 6. 2023
- Provozovatel: Jan Jevčák (IČO 87079658) od 21. 6. 2023
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 21. 6. 2023 | První registrace | IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. (IČO 65006658) | Registr silničních vozidel |
| 21. 6. 2023 | Nový provozovatel | Jan Jevčák (IČO 87079658) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13. 9. 2025 | Opakovaná STK + měření emisí | Bor (č. 3431) | 274 479 km | způsobilé | bez závad | 13. 9. 2027 |
| 16. 8. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Bor (č. 3431) | 264 381 km | nezpůsobilé | 1 lehká, 2 vážné
| 15. 9. 2025 |
| 3. 7. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Bor (č. 3431) | 132 305 km | způsobilé | 1 lehká
| 3. 7. 2026 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. (IČO 65006658)Nový provozovatel Jan Jevčák (IČO 87079658)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 6. 2024
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2025 · stanice: Plzeňská 667, 34802, Bor · protokol CZ-3431-24-07-0132
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně nezpůsobilé k provozu · platnost do 15. 9. 2025 · stanice: Plzeňská 667, 34802, Bor · protokol CZ-3431-25-08-0606
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 8. 2026 · stanice: Plzeňská 667, 34802, Bor · protokol CZ-3431-25-09-0476
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (51)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R560
- Typ
- / N323
- Varianta
- R5W1801152AB3AX
- Verze
- E560OD211F1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2R4X20005703124
- PČV
- 17957089
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 21. 6. 2023
- Datum 1. registrace v ČR
- 21. 6. 2023
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13 173
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 412 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2019/1939E
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 90/ 1350
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/ 3836
- Rozvor [mm]
- 3750
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8017
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19500/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 70000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R22.5/ 22.5X11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5X9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 13105-0385
- ES/EU
- e4*2018/858*00098*03
- Číslo TP
- UN413449
- Číslo ORV
- UBE844856
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- [ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*J: N3; N3G;
*D.2: DLE SPECIFIKACE VOZIDLA;
*19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X;
*20: 11.75X22.5;
385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5;
*20-21: 22.5X9.00; 22.5X7.5; 22.5X8.25; 8.5-20;
315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5;
305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5;
315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5;
*DALŠÍ ZÁZNAMY: VOZIDLO SPLŇUJE PODMÍNKY ADR JAKO TYP EX/II; EX/III; FL; AT]
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20005703124
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.