SCANIA R480
- 2013
- ŠEDÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 353 kW ≈ 480 k
VINYS2R4X20009178174
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 1:57 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20009178174
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Francouzská republika). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R480
- Typ
- / N320
- Datum 1. registrace
- 24. 7. 2013
- Datum 1. registrace v ČR
- 8. 2. 2024
- Barva
- ŠEDÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 353 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Pro LeaseKredit, s.r.o. (IČO 07033893) od 8. 2. 2024
- Provozovatel: Jan Šváb (IČO 07957874) od 8. 2. 2024
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 24. 7. 2013 | První registrace | Registr silničních vozidel | |
| 8. 2. 2024 | Dovoz do ČR | Registr silničních vozidel | |
| 8. 2. 2024 | Nový vlastník | Pro LeaseKredit, s.r.o. (IČO 07033893) | Registr silničních vozidel |
| 8. 2. 2024 | Nový provozovatel | Jan Šváb (IČO 07957874) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13. 2. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Jičín (č. 3615) | 762 521 km | způsobilé | 1 lehká | 13. 2. 2027 |
| 26. 2. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Jičín (č. 3615) | 703 342 km | způsobilé | bez závad | 26. 2. 2026 |
| 5. 2. 2024 | Před registrací | Rosice (č. 3735) | 614 508 km | způsobilé | bez závad | 5. 2. 2025 |
| 2. 2. 2024 | Měření emisí | Popůvky (č. 470326) | 614 497 km | způsobilé | bez závad | 2. 2. 2025 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 2. 2025 · stanice: BRNĚNSKÁ 1242, 66501, ROSICE · protokol CZ-3735-24-02-0102
-
První registrace v ČRNový vlastník Pro LeaseKredit, s.r.o. (IČO 07033893)Nový provozovatel Jan Šváb (IČO 07957874)Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 2. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-25-02-0260
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 2. 2027 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 1256, 50601, JIČÍN · protokol CZ-3615-26-02-0144
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Francouzská republika (datum dovozu není v registru uvedeno)
Zprávy z registru
- Hromadná přestavba HP-0425
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (53)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R480
- Typ
- / N320
- Varianta
- C5W1711302AA3AX
- Verze
- B480OA210F1001X
- Typ kód
- N320
- VIN
- YS2R4X20009178174
- PČV
- 18279830
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 24. 7. 2013
- Datum 1. registrace v ČR
- 8. 2. 2024
- Druh (typ)
- 99 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Typ motoru
- DC13111
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 353 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ 1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2008/74G
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO V
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.62
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1425
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5805/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3550
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8010
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 20100/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7100/ 7100
13000/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 70000/ 44000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65R22.5 166K/ 22.5X11.75
315/80R22.5 148L [2]/ 22.5X9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- DUCOM SPOL. S R.O, STRACHOTÍN, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- P011/2024
- Barva
- ŠEDÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ES/EU
- e4*2007/46*0030*09
- Číslo ORV
- UBI158770
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- [ALTERNATIVNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA:
*44: 11.75X22.5;385/55R22.5;
*44-45:22.5 X 9.00;315/70R22.5;
*60: PROVOZ SOUPRAVY O HMOTNOSTI NAD 48 TUN PODLÉHÁ REŽIMU ZVLÁŠTNÍHO UŽÍVÁNÍ SILNIC PODLE USTANOVENÍ ZÁKONA Č. 13/1997 SB.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
08.02.2024 DOVOZ: FRANCIE, 1. REGISTRACE V ZAHRANIČÍ 24.07.2013 / VOZIDLO UZPŮSOBENO K PŘEPRAVĚ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB SCHVÁLENÉHO TYPU A ALTERNATIVNĚ K TAŽENÍ NÁVĚSŮ. VYBAVENO ZVS ORANŽOVÉ BARVY.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R4X20009178174
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.