SCANIA R460

  • 2023
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 338 kW ≈ 460 k

VINYS2R4X20009326564

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 7:39 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R4X20009326564

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R460
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
7. 9. 2023
Datum 1. registrace v ČR
7. 9. 2023
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
338 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 28. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
375 864 km
při prohlídce 28. 8. 2026
1
Vlastník v registru
Petr Radošický
od 7. 9. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
7. 9. 2023 První registrace Petr Radošický (IČO 72280336) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

100 000200 000300 000400 000 20252026 4. 9. 2024: 128 711 km29. 8. 2025: 253 296 km28. 8. 2026: 375 864 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
28. 8. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 375 864 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
28. 8. 2028
29. 8. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Domažlice (č. 3419) 253 296 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
29. 8. 2027
4. 9. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Bor (č. 3431) 128 711 km způsobilé bez závad 4. 9. 2026
3. 1. 2024 Technická silniční kontrola Karlovy Vary (č. 7719) – způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Petr Radošický (IČO 72280336)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 9. 2024
  2. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Závodní 386/100, 36009, Karlovy Vary · protokol CZ-7719-24-01-0017
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 9. 2025 · stanice: Plzeňská 667, 34802, Bor · protokol CZ-3431-24-09-0131
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 8. 2026 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-25-08-1564
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2027 · stanice: CHRASTAVICE 111, 34401, DOMAŽLICE · protokol CZ-3419-26-08-1487
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneu. Krbec

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R460
Typ
/ N323
Varianta
R5W1801152AB3AX
Verze
E460OD211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2R4X20009326564
PČV
18073505
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
7. 9. 2023
Datum 1. registrace v ČR
7. 9. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 175
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
338 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2019/1939E
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 3939
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8394
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5/ 22.5X11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5X9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
13105-0437
ES/EU
e4*2018/858*00098*05
Číslo TP
UM782274
Číslo ORV
UBF100819
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
VOZIDLO NOVÉ, DOSUD NEREGISTROVANÉ
TECHNICKÝ PRŮKAZ VYSTAVEN DLE COC LISTU
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB. VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH ZMĚN A DOPLŇKŮ
DNE 03.10.2023 ÚŘEDNÍ OPRAVA:
#V.9: EURO VI E
DNE 03.10.2023 ZÁPIS ALTERNATIVNÍCH RÁFKŮ A PNEUMATIK DLE POTVRZENÍ SCANWEST PLZEŇ SPOL. S R.O. :
*N.1(1.): 11.75 X 22.5; 385/65 R22.5

Další ověření (externí odkazy)