SCANIA R480
- 2012
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12740 cm³
- 353 kW ≈ 480 k
VINYS2R6X20005306805
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 2. listopadu 2026 v 17:14 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R6X20005306805
Semafor rizik: červená
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
- Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Spolková republika Německo). U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 7 dnů (13. 6. 2018 až 20. 6. 2018). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, stav tachometru, pojištění ani jména fyzických osob. Tyto údaje registr neobsahuje; nehledejte je zde.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R480
- Typ
- SCANIA 480 LB 6X2 / N331
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 23. 11. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 6. 2018
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12740 cm³
- Výkon
- 353 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Vlastník: LUTWA s.r.o. (IČO 22799648) od 27. 8. 2026
- Provozovatel: LUTWA s.r.o. (IČO 22799648) od 27. 8. 2026
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 4. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Časová osa vozidla
-
První registrace ve světě
-
První registrace v ČRNový vlastník a provozovatel SCANTECH s.r.o. (IČO 26012936)
-
Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)Nový provozovatel HEAT STAV s.r.o. (IČO 03741397)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 6. 2020 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-19-06-0172
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 6. 2021 · stanice: HULÍNSKÁ 2383/3, 76701, KROMĚŘÍŽ · protokol CZ-3729-20-06-0200
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 6. 2022 · stanice: BRATŘÍ ŠTEFANŮ 492, 50003, HRADEC KRÁLOVÉ · protokol CZ-3618-21-06-1459
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 6. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-06-0586
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 6. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-06-0535
-
Nový vlastník HEAT STAV s.r.o. (IČO 03741397)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 6. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-06-0579
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 6. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-06-0654
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: tř. Kosmonautů 10, 77900, Olomouc · protokol CZ-7714-25-10-0147
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: BELGICKÁ 5061, 46605, JABLONEC NAD NISOU · protokol CZ-3518-26-08-0471Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Nový vlastník a provozovatel LUTWA s.r.o. (IČO 22799648)
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (dovoz)
Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Záznamy bez uvedeného data
- Dovoz ze zahraničí – Spolková republika Německo (datum dovozu není v registru uvedeno)
Zprávy z registru
- Potvrzení hmotnostních údajů. Potvrzení číslo: D18
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (65)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R480
- Typ
- SCANIA 480 LB 6X2 / N331
- Varianta
- C0017119C3
- Verze
- A480OA211D
- Typ kód
- N331
- VIN
- YS2R6X20005306805
- PČV
- 15238187
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- NOSIČ KONTEJNERŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV
- Rok výroby
- 2012
- Datum 1. registrace
- 23. 11. 2012
- Datum 1. registrace v ČR
- 13. 6. 2018
- Druh (typ)
- 08 NOSIČ KONTEJNERU
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV
- Typ motoru
- DC13 111
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 353 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12740
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ - 1 STŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ano
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
- Nejvyšší rychlost omezení
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2005/55*2008/74G
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0.62
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1425
- Za jízdy
- 80
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 8850/ 2550/ 4000
- Rozvor [mm]
- 4750; 1370
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 11850
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 27000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 8000/ 8000
11500/ 11500
7500/ 7500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 24000/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 70000/ 48000
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R22.5 158G / 22.5 X 9.00
315/80 R22.5 ---/145G [2]/ 22.5 X 9.00
385/65 R22,5 158G / 22.5 X 9.00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- MEILLER KIPPERR
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- RINGFEDER
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- ES/EU
- e4*2007/46*0039
- Číslo ORV
- UBF184449
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Doplňkový text na TP
- Dovoz SRN, dne 13.6,2018 DNE 26.6.2023 UKONČENÍ LS. DEPOZIT 243/2026/ŽB
- Další záznamy
- ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB., VE ZNĚNÍ POZDĚJŠÍCH PŘEDPISŮ
VOZIDLO VYBAVENO ZVLÁŠTNÍM VÝSTRAŽNÝM SVĚTLEM ORANŽOVÉ BARVY.
DOVOZ SRN, DATUM PRVNÍ REGISTRACE VOZIDLA V ZAHRANIČÍ 23.11.2012
DNE 20.6.2018 ZÁPIS ZMĚNY POVOLENÉ HMOTNOSTI JÍZDNÍ SOUPRAVY 70 000/48 000
DLE POTVRZENÍ Č. N18/14 SCANIA S.R.O. ZE DNE 13.6.2018
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R6X20005306805
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail, až se konec platnosti STK přiblíží na 30 dní, a při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.