SCANIA R580LA6X2HSA

  • 2016
  • BÍLÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 16353 cm³
  • 427 kW ≈ 581 k

VINYS2R6X20005408447

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 8:37 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R6X20005408447

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Estonská republika), datum dovozu 4. 7. 2023. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R580LA6X2HSA
Typ
/ N330
Datum 1. registrace
4. 1. 2016
Datum 1. registrace v ČR
4. 7. 2023
Barva
BÍLÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
16353 cm³
Výkon
427 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 1. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
539 933 km
při prohlídce 1. 7. 2026
1
Vlastník v registru
MAREK spedition s.r.o.
od 4. 7. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 1. 2016 První registrace Registr silničních vozidel
4. 7. 2023 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
4. 7. 2023 Nový vlastník a provozovatel MAREK spedition s.r.o. (IČO 28331214) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

300 000400 000500 000600 000 202420252026 30. 6. 2023: 378 787 km30. 6. 2023: 378 788 km1. 7. 2024: 410 977 km30. 6. 2025: 476 485 km10. 11. 2025: 503 500 km6. 5. 2026: 528 253 km1. 7. 2026: 539 933 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
1. 7. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 539 933 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
1. 7. 2027
6. 5. 2026 Technická silniční kontrola Olomouc (č. 7714) 528 253 km způsobilé bez závad
10. 11. 2025 Technická silniční kontrola Brno (č. 7706) 503 500 km způsobilé bez závad
30. 6. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 476 485 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 6.2.3.3.1 Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
30. 6. 2026
1. 7. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 410 977 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
1. 7. 2025
30. 6. 2023 Před schvál. tech. způsob. vozidla Olomouc (č. 3818) 378 788 km způsobilé bez závad 30. 6. 2024
30. 6. 2023 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 378 787 km způsobilé bez závad 30. 6. 2024

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2004 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-06-0760
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Estonská republika
    Nový vlastník a provozovatel MAREK spedition s.r.o. (IČO 28331214)
  4. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  5. Konec vyřazení z provozu KONICE
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-07-0006
  7. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  8. Konec vyřazení z provozu KONICE
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 6. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-06-0832
  10. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Kounicova 24, 61132, Brno · protokol CZ-7706-25-11-0066
  11. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  12. Konec vyřazení z provozu KONICE
  13. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: tř. Kosmonautů 10, 77900, Olomouc · protokol CZ-7714-26-05-0057
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 7. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-07-0032
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (43)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R580LA6X2HSA
Typ
/ N330
Typ kód
N330
VIN
YS2R6X20005408447
PČV
17980379
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
4. 1. 2016
Datum 1. registrace v ČR
4. 7. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC16 102
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
427 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
16353
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ 1 STŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6800/ 2550/ 3850
Rozvor [mm]
3100+1310
Provozní hmotnost
11075
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
28000/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
9000/ 9000
10500/ 10500
8500/ 8500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
66000/ 48000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 160 K/ 22.5 X 11.75
295/80 R22.5 152/148 K (2)/ 22.5 X 9.00
275/70 R22.5 148/145 K/ 22.5 X 9.00
/

Karoserie a výbava

Barva
BÍLÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo ORV
UBI290003
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
V.9: 64/2012A; EURO VI A
ALTERNATIVNÍ POUŽITÍ PNEUMATIK:
N.1: 385/65 R22.5, 11.75 X 22.5
N.2: 315/80 R22.5; 9.00 X 22.5
N.3: 295/60 R22.5; 315/60 R22.5; 9.00 X 22.5, 385/65 R22.5; 11.75 X 22.5
VOZIDLO JE VYBAVENO ZVSZ ORANŽOVÉ BARVY HOMOLOGOVANÉHO TYPU.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
M: 3100+1310
TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST VOZIDLA BYLA SCHVÁLENA ROZHODNUTÍM MĚÚ KONICE ZE DNE 4.7.2023 POD Č.J.: KON13513/2023.
VOZIDLO DOVEZENO, DATUM PRVNÍ REGISTRAXCE DLE TP ESTONSKA Č. EN 118994 DNE 04.01.2016.

Další ověření (externí odkazy)