SCANIA R450

  • 2016
  • ŽLUTÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R6X20005434871

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 17:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R6X20005434871

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.
  • Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,7 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 15 dnů (24. 9. 2020 až 9. 10. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R450
Typ
N331
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
31. 8. 2016
Datum 1. registrace v ČR
31. 8. 2016
Barva
ŽLUTÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
Vozidlo není v provozu
platnost do 17. 1. 2026
poslední zapsaná platnost STK
Stav tachometru
1 028 397 km
při prohlídce 17. 1. 2025

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2016 při prohlídce v roce 2025: 784–1 033 tis. km (medián 913 358 km, 414 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

4
Vlastníci v registru
ARBITRA s.r.o.
od 21. 10. 2025

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 1. 2001 Nový provozovatel ARBITRA s.r.o. (IČO 27779980) Registr silničních vozidel
31. 8. 2016 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
31. 8. 2016 Nový provozovatel EIT TRADING s.r.o. (IČO 28303628) Registr silničních vozidel
24. 9. 2020 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
9. 10. 2020 Nový vlastník a provozovatel AGRO LEASING J.Hradec s.r.o. (IČO 60851252) Registr silničních vozidel
21. 10. 2025 Nový vlastník ARBITRA s.r.o. (IČO 27779980) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 2018202020222024 28. 8. 2017: 124 425 km27. 8. 2018: 243 382 km27. 8. 2018: 243 392 km26. 8. 2019: 357 712 km27. 8. 2020: 478 556 km8. 10. 2020: 478 687 km7. 2. 2022: 638 399 km7. 2. 2022: 638 402 km1. 2. 2023: 770 411 km26. 1. 2024: 902 294 km26. 1. 2024: 902 298 km17. 1. 2025: 1 028 396 km17. 1. 2025: 1 028 397 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
17. 1. 2025 Pravidelná STK Prostějov (č. 3723) 1 028 397 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
17. 1. 2026
17. 1. 2025 Měření emisí Prostějov (č. 570902) 1 028 396 km způsobilé bez závad 17. 1. 2026
26. 1. 2024 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 902 298 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 1.1.8.2.1 Vnější poškození izolace elektrického ovládacího vedení (elektrický kabel) systému ABS / EBS / ESC, které nemá vliv na jeho funkci či spolehlivost. lehká
26. 1. 2025
26. 1. 2024 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 902 294 km způsobilé bez závad 26. 1. 2026
1. 2. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3622) 770 411 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
1. 2. 2024
7. 2. 2022 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 638 402 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
7. 2. 2023
7. 2. 2022 Měření emisí Olomouc (č. 480557) 638 399 km způsobilé bez závad 7. 2. 2023
8. 10. 2020 Evidenční kontrola Brno (č. 3716) 478 687 km způsobilé bez závad
27. 8. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 478 556 km způsobilé
5 lehkých
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 4.7.1.2.1 U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 5.3.5.2.1 Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
27. 8. 2021
26. 8. 2019 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 357 712 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
26. 8. 2020
27. 8. 2018 Pravidelná STK Moravské Budějovice (č. 3730) 243 392 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) – poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
  • 5.3.3.2.1 Některá část systému zavěšení kol (ramena) je zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost systému. lehká
27. 8. 2019
27. 8. 2018 Měření emisí Moravské Budějovice (č. 471025) 243 382 km – bez závad 27. 8. 2019
28. 8. 2017 Pravidelná STK Kraj Vysočina (č. 3711) 124 425 km způsobilé bez závad 28. 8. 2018

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. Nový provozovatel ARBITRA s.r.o. (IČO 27779980)
  2. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel EIT TRADING s.r.o. (IČO 28303628)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: nezjištěn · platnost do 31. 8. 2017
    Vybavení zapsané v registru: ZÁVĚS
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 8. 2018 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-17-08-0203
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2019 · stanice: LAŽÍNKY 71, 676 02, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-18-08-0857
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 8. 2020 · stanice: LAŽÍNKY 71, 676 02, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-19-08-0859
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 8. 2021 · stanice: LAŽÍNKY 71, 676 02, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-20-08-0850
  7. Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  8. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 618 00, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-10-0084
  9. Nový vlastník a provozovatel AGRO LEASING J.Hradec s.r.o. (IČO 60851252)
    Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 2. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-02-0199
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 1. 2. 2024 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-23-02-0005
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2025 · stanice: SEMTÍN 100, 533 54, PARDUBICE · protokol CZ-3622-24-01-1588
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 1. 2026 · stanice: ZA OLOMOUCKOU, 796 01, PROSTĚJOV · protokol CZ-3723-25-01-0106
  14. Nový vlastník ARBITRA s.r.o. (IČO 27779980)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 4 (SCANIA R450 2016 v ČR v průměru 3,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 9,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 99,5 %

Srovnáváme s 183 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • ZÁVĚS

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (59)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R450
Typ
N331
Varianta
C004801863AD3A
Verze
H450OA201E1001D
Typ kód
N331
VIN
YS2R6X20005434871
PČV
14199418
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2016
Datum 1. registrace
31. 8. 2016
Datum 1. registrace v ČR
31. 8. 2016
Druh (typ)
06 SHRNOVACÍ PLACHTA/06-N3-001/1A06JA/E1751861EBH2
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA CV, AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Typ motoru
DC13 147
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ - 1 STŘEDNÍ
Hydropohon
ne
Retarder
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
64/2012A
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
0 / 0 / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
78

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
10600/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
5100;1350
Provozní hmotnost
12100
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
26600/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
7100/ 6700
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
38400/ 32000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 48000
Ložná délka
8150
Ložná šířka
2480
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
305/70 R22.5 152/148L / 22.5 X 9.00
305/70 R22.5 152/148L [2] / 22.5 X 9.00
305/70 R22,5 152/148L [2] / 22.5 X 9.00
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
G.T.S. POBĚŽOVICE, S.R.O., ZBUZANY, ČR
Výrobní číslo karoserie
0682SBG07253
Barva
ŽLUTÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
C50-X RINGFEDER 5050 A
ASR
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ZTP
8157-023-02
ES/EU
e8*2007/46*0197*00
Číslo ORV
UBM129716
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
31.8.2016 ZÁPIS ZÁVĚSNÉHO ZAŘÍZENÍ C50-X, RINGFEDER, 5050 A, DOPLNĚNA KOLONKA Č. 19.
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
NA VÝROBNÍM ŠTÍTKU JE UVEDENO ČÍSLO H0M0L0GACE TYPU VOZIDLA e4*2007/46*0039*20 V I. STUPNI VÝROBY (VÝROBCE SCANIA CV AB, SWEDEN).DÁLE JE VOZIDLO VYBAVENO DOPLŇKOVÝM VÝROBNÍM ŠTÍTKEM S ČÍSLEM HOMOLOGACE TYPU VOZIDLA e8*2007/46*0197*00 (VÝROBCE G.T.S.POBĚŽOVICE, SPOL.S.R.O.,ZBUZANY ČR) VE II. STUPNI VÝROBY.
NA VOZIDLO BYLO NAMONTOVÁNO VE SPODNÍ POLOZE ZÁVĚSNÉ ZAŘÍZENÍ RINGFEDER, 5050 A Třída C50-X.
MONTÁŽ JE SCHVÁLENA MD pod č. HP-0108, č.j.:2962/2015-150-SCH2/2
ZE DNE 18.12.2015
NÁSTAVBA PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)