SCANIA R450
- 2019
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2R6X20005544577
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 14:59 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R6X20005544577
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 135 dnů (3. 1. 2024 až 17. 5. 2024). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R450
- Typ
- / N333/WECON
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 17. 4. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 17. 4. 2019
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Ing. Tomáš Kronenberg (IČO 72975211) od 17. 5. 2024
- Provozovatel: Ing. Tomáš Kronenberg (IČO 72975211) od 17. 5. 2024
Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 552–708 tis. km (medián 635 874 km, 397 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 17. 4. 2019 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 17. 4. 2019 | Nový provozovatel | ČSAD Brno - Černovice, a.s. (IČO 46346775) | Registr silničních vozidel |
| 3. 1. 2024 | Nový vlastník a provozovatel | Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) | Registr silničních vozidel |
| 17. 5. 2024 | Nový vlastník a provozovatel | Ing. Tomáš Kronenberg (IČO 72975211) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19. 12. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Ostrava (č. 3814) | 479 100 km | způsobilé | bez závad | 19. 12. 2027 |
| 18. 11. 2025 | Pravidelná STK | Ostrava (č. 3814) | 475 575 km | dočasně způsobilé | 7 vážných
| 18. 12. 2025 |
| 18. 11. 2025 | Měření emisí | Ostrava (č. 480714) | 475 574 km | způsobilé | bez závad | 18. 11. 2027 |
| 19. 4. 2024 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 475 311 km | způsobilé | 2 lehké
| 19. 4. 2025 |
| 18. 4. 2024 | Měření emisí | Brno (č. 470293) | 475 310 km | způsobilé | bez závad | 18. 4. 2025 |
| 3. 3. 2023 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 387 186 km | způsobilé | 4 lehké
| 3. 3. 2024 |
| 2. 3. 2023 | Měření emisí | Brno (č. 570206) | 387 185 km | způsobilé | bez závad | 2. 3. 2024 |
| 19. 4. 2022 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 295 681 km | způsobilé | 3 lehké
| 19. 4. 2023 |
| 19. 4. 2022 | Měření emisí | Brno (č. 570206) | 295 680 km | způsobilé | bez závad | 19. 4. 2023 |
| 20. 4. 2021 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 184 657 km | způsobilé | bez závad | 20. 4. 2022 |
| 22. 3. 2021 | Měření emisí | Brno (č. 570206) | 178 156 km | způsobilé | bez závad | 22. 3. 2022 |
| 31. 3. 2020 | Pravidelná STK | Brno (č. 3716) | 85 481 km | způsobilé | bez závad | 31. 3. 2021 |
| 23. 3. 2020 | Měření emisí | Brno (č. 570206) | 85 478 km | způsobilé | bez závad | 23. 3. 2021 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel ČSAD Brno - Černovice, a.s. (IČO 46346775)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: výsledek nezjištěn · platnost do 17. 4. 2020
-
Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 3. 2021 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-20-03-0256
-
Konec vyřazení z provozu BRNO
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 4. 2022 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-21-04-0093
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2023 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-22-04-0084
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 3. 2024 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-23-03-0037
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 4. 2025 · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-24-04-0141
-
Nový vlastník a provozovatel Ing. Tomáš Kronenberg (IČO 72975211)Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 18. 12. 2025 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-25-11-0918
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 12. 2026 · stanice: U ŘEKY 660, 72000, OSTRAVA - HRABOVÁ · protokol CZ-3814-25-12-1075
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- N24/47 Oprava dat TP
- Rozhodnutí Ministerstva dopravy č. HP-0417
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 3 (SCANIA R450 2019 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,8 %
Srovnáváme s 162 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R450
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (61)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R450
- Typ
- / N333/WECON
- Varianta
- R0B47519C3AD3AX/0700
- Verze
- H450OA201E2101D/1
- Typ kód
- N333/WECON
- VIN
- YS2R6X20005544577
- PČV
- 15710733
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA Výměna
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2019
- Datum 1. registrace
- 17. 4. 2019
- Datum 1. registrace v ČR
- 17. 4. 2019
- Druh (typ)
- 07 NOSIČ VÝMĚNNÝCH NÁSTAVEB
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 148
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ -1 STŘEDNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO VI
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 9910/ 2500/ 3900
- Rozvor [mm]
- 4750+1350
- Provozní hmotnost
- 10740
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 26500/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
7500/ 7500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 38500/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 50000/ 48000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
315/60 R22.5/ 22.5 X 9.00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- WESOB SP. Z O.O., POLSKO
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- C50-X TYP RO*50-G6
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Airbag
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10463-0254
- ES/EU
- e4*2007/46*1130*09
- Číslo ORV
- UBN242715
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- 17.04.2019 VOZIDLO VYROBENO VE II. STUPNI POD Č. ES SCHVÁLENÍ E32*2007/46*0343*08.
*19: TŘÍDA C50-X; TYP RO*50-G6
OPRAVENY KOLONKY Č. 1; 2; D.2; 6; 7; 12; 13; 14; G; 18; 19; TYP: N333/WECON; VARIANTA: R0B47519C3AD3AX/0700
VERZE: H450OA201E2101D/1
DOSTAVBA MUSÍ BÝT SCHVÁLENÉHO TYPU NEBO JEDNOTLIVĚ SCHVÁLENA.
VOZIDLO MÁ NA VÝROBNÍM ŠTÍTKU ČÍSLO HOMOLOGACE ES E4*2007/46*1130*09
PŘED DOSTAVBOU.
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
17.04.2019 VOZIDLO VYROBENO VE II.STUPNI,4.3.2024 OPRAVA TYPU
10.03.2026 rozhodnutím Ministerstva dopravy č. HP-0417, č.j. :971/2020-150 SCH2, byla provedena montáž:
10 ks přídavný reflektor STRANDS LICHTING DIVISION
19 ks poziční světlo FRISTOM FT073 DARK
4 ks poziční tykadlo
1 ks přední ochranný rám TRUX HIGWAY
1ks střešní nerezový rám TRUX TOP-BAR
1ks střešní neon SKYLED 28 X 120 MM
mění se tyto údaje v TP: G: 10740 Kg
Montáž byla provedena v rámci standardů odpovídajících požadavkům systému managementu kvality ISO 9001, jehož je společnost PRAGA-Automotive s.r.o. držitelem.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R6X20005544577
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.