SCANIA R500

  • 2019
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2R6X20005559474

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 14:12 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R6X20005559474

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
R500
Typ
/ N333
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
11. 7. 2019
Datum 1. registrace v ČR
11. 7. 2019
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 28. 1. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
139 694 km
při prohlídce 28. 1. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 445–734 tis. km (medián 588 661 km, 158 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
Pradědský lesní závod, a.s.
od 14. 1. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
11. 7. 2019 První registrace TIS lignum s.r.o. (IČO 25900854) Registr silničních vozidel
14. 1. 2026 Nový vlastník a provozovatel Pradědský lesní závod, a.s. (IČO 02598183) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

50 00075 000100 000125 000150 000 202120222023202420252026 10. 7. 2020: 67 076 km10. 7. 2020: 67 077 km26. 7. 2021: 102 195 km20. 7. 2022: 121 703 km20. 7. 2022: 121 704 km31. 1. 2025: 124 430 km28. 1. 2026: 139 693 km28. 1. 2026: 139 694 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
28. 1. 2026 Pravidelná STK Opava (č. 3810) 139 694 km způsobilé bez závad 28. 1. 2027
28. 1. 2026 Měření emisí Opava (č. 480633) 139 693 km způsobilé bez závad 28. 1. 2027
31. 1. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Opava (č. 3827) 124 430 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
31. 1. 2026
20. 7. 2022 Pravidelná STK Opava (č. 3827) 121 704 km způsobilé bez závad 20. 7. 2023
20. 7. 2022 Měření emisí Opava (č. 580601) 121 703 km způsobilé bez závad 20. 7. 2023
26. 7. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Opava (č. 3827) 102 195 km způsobilé
1 lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
26. 7. 2022
10. 7. 2020 Pravidelná STK Opava (č. 3827) 67 077 km způsobilé bez závad 10. 7. 2021
10. 7. 2020 Měření emisí Opava (č. 580601) 67 076 km způsobilé bez závad 10. 7. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel TIS lignum s.r.o. (IČO 25900854)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 7. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 7. 2021 · stanice: TĚŠÍNSKÁ 2868/37A, 74600, OPAVA - PŘEDMĚSTÍ · protokol CZ-3827-20-07-0496
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2022 · stanice: TĚŠÍNSKÁ 2868/37A, 74600, OPAVA - PŘEDMĚSTÍ · protokol CZ-3827-21-07-1454
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 7. 2023 · stanice: TĚŠÍNSKÁ 2868/37A, 74600, OPAVA - PŘEDMĚSTÍ · protokol CZ-3827-22-07-1011
  5. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  6. Konec vyřazení z provozu OPAVA
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 1. 2026 · stanice: TĚŠÍNSKÁ 2868/37A, 74600, OPAVA - PŘEDMĚSTÍ · protokol CZ-3827-25-01-1529
  8. Nový vlastník a provozovatel Pradědský lesní závod, a.s. (IČO 02598183)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 1. 2027 · stanice: SLAVKOVSKÁ 39, 74707, OPAVA · protokol CZ-3810-26-01-1063
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA R500 2019 v ČR obvykle 2,7, medián 3)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 20,8 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 98,1 %

Srovnáváme s 53 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA R500

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
R500
Typ
/ N333
Varianta
R5W47519C3AD3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N333
VIN
YS2R6X20005559474
PČV
15861270
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2019
Datum 1. registrace
11. 7. 2019
Datum 1. registrace v ČR
11. 7. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 155
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ 1 STŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
6820/ 2550/
Rozvor [mm]
3150+1300
Provozní hmotnost
9558
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
26500/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
7500/ 7500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 48000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10463-0376
ES/EU
e4*2007/46*1130*11
Číslo ORV
UBN388754
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Vozidlo má na výrobním štítku číslo homologace ES e4*2007/46*1130*11 před dostavbou.
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)