SCANIA/HIPOCAR R450

  • 2020
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2R6X20005586677

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 5. listopadu 2026 v 1:41 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R6X20005586677

Semafor rizik

červená

Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.

  • Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: Na žádost vlastníka.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA/HIPOCAR
Model
R450
Typ
/ S1130
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
15. 6. 2020
Datum 1. registrace v ČR
15. 6. 2020
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
vyřazené z provozu

Aktuálně v registru

Stav tachometru
747 386 km
při prohlídce 21. 1. 2026
2
Vlastníci v registru
VCHD Cargo a.s.
od 29. 5. 2026

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
15. 6. 2020 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
15. 6. 2020 Nový provozovatel VCHD Cargo a.s. (IČO 27231551) Registr silničních vozidel
29. 5. 2026 Nový vlastník VCHD Cargo a.s. (IČO 27231551) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 20222023202420252026 31. 5. 2021: 178 433 km26. 5. 2022: 350 222 km26. 5. 2022: 352 222 km12. 5. 2023: 473 558 km2. 5. 2024: 572 807 km12. 2. 2025: 654 992 km12. 2. 2025: 654 997 km21. 1. 2026: 747 386 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
21. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Havlíčkův Brod (č. 3626) 747 386 km způsobilé
2 lehké
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
21. 1. 2027
12. 2. 2025 Pravidelná STK Havlíčkův Brod (č. 3626) 654 997 km způsobilé
2 lehké
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
12. 2. 2026
12. 2. 2025 Měření emisí Havlíčkův Brod (č. 460114) 654 992 km způsobilé bez závad 12. 2. 2026
2. 5. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Havlíčkův Brod (č. 3626) 572 807 km způsobilé
2 lehké
  • 4.8.1.1.3 Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
2. 5. 2025
12. 5. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Havlíčkův Brod (č. 3626) 473 558 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
12. 5. 2024
26. 5. 2022 Pravidelná STK Kladno (č. 3214) 352 222 km způsobilé bez závad 26. 5. 2023
26. 5. 2022 Měření emisí Kladno (č. 520302) 350 222 km způsobilé bez závad 26. 5. 2023
31. 5. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Brno (č. 3757) 178 433 km způsobilé bez závad 31. 5. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel VCHD Cargo a.s. (IČO 27231551)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 6. 2021
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 5. 2022 · stanice: ŘÍPSKÁ 11E, 62700, BRNO · protokol CZ-3757-21-05-1930
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 5. 2023 · stanice: Železničářů 885, 272 80, Kladno · protokol CZ-3214-22-05-0210
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 5. 2024 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-23-05-0386
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 5. 2025 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-24-05-0014
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 2. 2026 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-25-02-0236
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 1. 2027 · stanice: BAŠTÍNOV 126, 58001, HAVLÍČKŮV BROD · protokol CZ-3626-26-01-0439
  8. Nový vlastník VCHD Cargo a.s. (IČO 27231551)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (55)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA/HIPOCAR
Obchodní označení
R450
Typ
/ S1130
Varianta
NUNS
Verze
CL261SHCSL
Typ kód
S1130
VIN
YS2R6X20005586677
PČV
16329073
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BA
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
15. 6. 2020
Datum 1. registrace v ČR
15. 6. 2020
Druh (typ)
08 NOSIČ KONTEJNERŮ S 1130/NUNS/CL261*
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
3/ -1 STŘEDNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 999
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
9975/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
4950+1350
Provozní hmotnost
10500
Hmotnosti zatížení SZ
1000
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
26100/ 26000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
7500/ 7500
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
38500/ 24000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
64000/ 48000
Ložná délka
7820
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
HIPOCAR S.R.O. PRAHA, ČR
Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA C
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
VYŘAZENO Z PROVOZU
ES/EU
e8*2007/46*0332
Číslo ORV
UBO850158
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
#D.2: N333; R0B47519C3CD3AX; H415OA211E1001D
Dostavba musí být schváleného typu nebo jednotlivě schválena.
Vozidlo má na výrobním štítku číslo homologace ES e4*2007/46*1130*13
před dostavbou.
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ AT.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Vozidlo vyrobeno ve II.stupni pod č. ES schválení e8*2007/46*0332*
typ/varianta/verze/obchodní označení S1130/NUNS/CL261SHCSL/R450
*O.1: 24 000/24 000 - platí pro přípojné vozidlo s nápravami uprostřed
Nástavba plní požadavky zákona č. 56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)