SCANIA R540
- 2022
- ČERVENÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 397 kW ≈ 540 k
VINYS2R6X60005643231
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 11:38 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2R6X60005643231
Semafor rizik
V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- R540
- Typ
- N333
- Datum 1. registrace
- 12. 1. 2022
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 1. 2022
- Barva
- ČERVENÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 397 kW
- Kategorie
- N3G – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Vlastník: Dřevozpracující družstvo (IČO 00028631) od 12. 1. 2022
- Provozovatel: Dřevozpracující družstvo (IČO 00028631) od 12. 1. 2022
Obvyklé u modelu 4 roky po roce výroby (všechny roky výroby): 260–389 tis. km (medián 331 660 km, 61 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 12. 1. 2022 | První registrace | Dřevozpracující družstvo (IČO 00028631) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6. 2. 2026 | Opakovaná STK | Sezimovo Ústí (č. 3304) | 159 812 km | způsobilé | 2 lehké
| 12. 1. 2027 |
| 12. 1. 2026 | Pravidelná STK | Sezimovo Ústí (č. 3304) | 158 653 km | dočasně způsobilé | 2 lehké, 2 vážné
| 11. 2. 2026 |
| 12. 1. 2026 | Měření emisí | Sezimovo Ústí (č. 430826) | 158 645 km | způsobilé | bez závad | 12. 1. 2027 |
| 10. 1. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Sezimovo Ústí (č. 3304) | 130 344 km | způsobilé | bez závad | 10. 1. 2026 |
| 9. 1. 2024 | Pravidelná STK | Sezimovo Ústí (č. 3304) | 83 095 km | způsobilé | bez závad | 9. 1. 2025 |
| 9. 1. 2024 | Měření emisí | Sezimovo Ústí (č. 430826) | 83 087 km | způsobilé | bez závad | 9. 1. 2025 |
| 6. 1. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Pelhřimov (č. 3311) | 39 194 km | způsobilé | bez závad | 6. 1. 2024 |
| 4. 1. 2022 | Před schvál. tech. způsob. vozidla | Pardubice (č. 3610) | 56 km | způsobilé | bez závad | 4. 1. 2023 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
Prohlídka před schválením technické způsobilosti výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 1. 2023 · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 533 53, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-22-01-0106
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Dřevozpracující družstvo (IČO 00028631)Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 1. 2024 · stanice: SKRÝŠOVSKÁ 1968, 393 01, PELHŘIMOV · protokol CZ-3311-23-01-0280
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2025 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-24-01-0256
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 10. 1. 2026 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-25-01-0283
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 11. 2. 2026 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-26-01-0290
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 1. 2027 · stanice: POD KOVOSVITEM 1135, 391 02, SEZIMOVO ÚSTÍ · protokol CZ-3304-26-02-0135
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Porovnání s průměrem
Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (52)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- R540
- Typ
- N333
- Varianta
- R0B5902603HS3AX
- Verze
- H540OB100G0000D
- Typ kód
- N333
- VIN
- YS2R6X60005643231
- PČV
- 17185811
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BA
- Kategorie vozidla
- N3G
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Datum 1. registrace
- 12. 1. 2022
- Datum 1. registrace v ČR
- 12. 1. 2022
- Druh (typ)
- 17 PŘEPRAVA DŘEVA
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 166
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 397 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 3/ 3
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 2019/1939E
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1350
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 8010/ 2550/ 4000
- Rozvor [mm]
- 3850+1450
- Provozní hmotnost
- 15160
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 35000/ 26000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 9000/ 9000
13000/ 9500
13000/ 9500
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 40000/ 24000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 750/ 750
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 75000/ 48000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
315/80 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- UMIKOV CZ S.R.O., LIBÁŃ, ČR
- Výrobní číslo karoserie
- 047/21
- Barva
- ČERVENÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA C50-X, TŘÍDA G50-X
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10463-0785
- ES/EU
- e4*2007/46*1130*21
- Číslo TP
- UL945865
- Číslo ORV
- UBB713245
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- TECHNICKÁ ZPŮSOBILOST JEDNOLIVĚ VYROBENÉHO VOZIDLA VE II. STUPNI SCHVÁLENA V CHRUDIMI DNE 06.01.2022 POD ČJ.: CR1/2022/4/ODP/BA. ZÁPIS POLOŽEK: 1, 2, 8, 9, 10, 11, 12, 13, G A 16. NÁSTAVBA JE V PROVEDENÍ 17-PRO PŘEPRAVU DŘEVA -NTNP 15. VOZIDLO JE VYBAVENO TZ: TŘÍDA C50-X, TŘÍDA G50-X. NESENÁ VÝSTROJ: HYDR. NAKLADACÍ JEŘÁB HMJ EPSILON TYP-Q170Z96, V.Č.1100027421. VOZIDLO JE VYBAVENO ZVLÁŠTNÍM SVĚTELNÝM VÝSTARŽNÝM ZAŘÍZENÍM ORANŽOVÉ BARVY, KTERÉ MUSÍ BÝT V ČINNOSTI PŘI PROVOZU NA POZEMNÍCH KOMUNIKACÍCH.. NÁSTAVBA PLNÍ PODMÍNKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2R6X60005643231
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.