SCANIA .

  • 2017
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2S4X20002138281

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 18:02 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20002138281

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
.
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
2. 8. 2017
Datum 1. registrace v ČR
2. 8. 2017
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 20. 8. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
972 915 km
při prohlídce 20. 8. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 9 let (všechny roky výroby): 553–1 007 tis. km (medián 843 000 km, 2 109 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníků v registru
VRZAL s.r.o.
od 17. 8. 2020

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
2. 8. 2017 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
2. 8. 2017 Nový provozovatel VRZAL s.r.o. (IČO 27768074) Registr silničních vozidel
17. 8. 2020 Nový vlastník VRZAL s.r.o. (IČO 27768074) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2019202120232025 15. 8. 2018: 110 763 km12. 8. 2019: 227 497 km12. 8. 2019: 227 498 km12. 8. 2020: 343 189 km12. 8. 2021: 466 115 km17. 8. 2022: 592 710 km17. 8. 2022: 592 711 km15. 8. 2023: 697 829 km15. 8. 2023: 697 830 km19. 8. 2024: 794 867 km21. 8. 2025: 873 264 km21. 8. 2025: 873 285 km20. 8. 2026: 972 915 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
20. 8. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 972 915 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
20. 8. 2027
21. 8. 2025 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 873 285 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
21. 8. 2026
21. 8. 2025 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 873 264 km způsobilé bez závad 21. 8. 2026
19. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 794 867 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
19. 8. 2025
15. 8. 2023 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 697 830 km způsobilé bez závad 15. 8. 2024
15. 8. 2023 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 697 829 km způsobilé bez závad 15. 8. 2024
17. 8. 2022 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 592 711 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
17. 8. 2023
17. 8. 2022 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 592 710 km způsobilé bez závad 17. 8. 2023
12. 8. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 466 115 km způsobilé bez závad 12. 8. 2022
12. 8. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 343 189 km způsobilé bez závad 12. 8. 2021
12. 8. 2019 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 227 498 km způsobilé bez závad 12. 8. 2020
12. 8. 2019 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 227 497 km způsobilé bez závad 12. 8. 2020
15. 8. 2018 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 110 763 km způsobilé bez závad 15. 8. 2019

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel VRZAL s.r.o. (IČO 27768074)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2018
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2019 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-18-08-0343
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2020 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-19-08-0235
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2021 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-08-0230
  5. Nový vlastník VRZAL s.r.o. (IČO 27768074)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 8. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-08-0289
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2023 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-22-08-0420
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 15. 8. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-08-0398
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 8. 2025 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-24-08-0480
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 8. 2026 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-25-08-0543
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 8. 2027 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 77900, OLOMOUC · protokol CZ-3818-26-08-0458
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (52)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
.
Typ
/ N323
Varianta
S5W1751152AB3AX
Verze
H5000A211F2001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20002138281
PČV
14729126
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA , AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
2. 8. 2017
Datum 1. registrace v ČR
2. 8. 2017
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 155
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ - 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ /
Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
/ /
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
90/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5810/ 2550/
Rozvor [mm]
3 600
Rozchod [mm]
/ / /
Provozní hmotnost
8593
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
0/ 0
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Zatížení střechy
0
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 / 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 [2] / 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 / 0
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e4*2007/46*1128*02
Číslo TP
UH994884
Číslo ORV
UAZ865548
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
TŘÍDA G50-X

Další ověření (externí odkazy)