SCANIA S520

  • 2018
  • ČERVENÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 16353 cm³
  • 382 kW ≈ 519 k

VINYS2S4X20002144347

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 20:15 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20002144347

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Švédské království), datum dovozu 7. 4. 2020. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.
  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 77 dnů (7. 4. 2020 až 23. 6. 2020). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S520
Typ
S520 A4X2EB
Datum 1. registrace
1. 10. 2018
Datum 1. registrace v ČR
7. 4. 2020
Barva
ČERVENÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
16353 cm³
Výkon
382 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 31. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
555 756 km
při prohlídce 31. 3. 2026
3
Vlastníci v registru
Svatoslav Nováček
od 18. 7. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
1. 10. 2018 První registrace Registr silničních vozidel
7. 4. 2020 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
7. 4. 2020 Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
23. 6. 2020 Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980) Registr silničních vozidel
23. 6. 2020 Nový provozovatel Svatoslav Nováček (IČO 40079678) Registr silničních vozidel
18. 7. 2023 Nový vlastník Svatoslav Nováček (IČO 40079678) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000 202120222023202420252026 1. 4. 2020: 11 187 km6. 4. 2020: 11 193 km18. 6. 2020: 11 206 km12. 4. 2021: 99 282 km12. 4. 2021: 99 282 km6. 12. 2021: 173 614 km8. 4. 2022: 209 566 km6. 4. 2023: 313 204 km5. 4. 2024: 414 331 km5. 4. 2024: 414 332 km9. 9. 2024: 452 684 km3. 4. 2025: 492 714 km31. 3. 2026: 555 756 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
31. 3. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 555 756 km způsobilé bez závad 31. 3. 2027
3. 4. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 492 714 km způsobilé bez závad 3. 4. 2026
9. 9. 2024 Technická silniční kontrola Praha (č. 7701) 452 684 km způsobilé bez závad
5. 4. 2024 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 414 332 km způsobilé bez závad 5. 4. 2025
5. 4. 2024 Měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 520403) 414 331 km způsobilé bez závad 5. 4. 2026
6. 4. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 313 204 km způsobilé bez závad 6. 4. 2024
8. 4. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 209 566 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
8. 4. 2023
6. 12. 2021 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 173 614 km způsobilé bez závad
12. 4. 2021 Pravidelná STK Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 99 282 km způsobilé bez závad 12. 4. 2022
12. 4. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Kostelec nad Černými lesy (č. 3219) 99 282 km způsobilé bez závad 12. 4. 2022
18. 6. 2020 Evidenční kontrola Praha (č. 3106) 11 206 km způsobilé bez závad
6. 4. 2020 Před registrací Praha (č. 3106) 11 193 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.14.1.1 Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm. lehká
6. 4. 2020
1. 4. 2020 Měření emisí Chrášťany (č. 421034) 11 187 km způsobilé bez závad 1. 4. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-20-04-0254
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 4. 2021 · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE
  3. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Švédské království
    Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  4. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: K TŘEBONICŮM 100/34, 155 00, PRAHA 5, ŘEPORYJE · protokol CZ-3106-20-06-1673
  5. Nový vlastník ČSOB Leasing, a.s. (IČO 63998980)
    Nový provozovatel Svatoslav Nováček (IČO 40079678)
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2022 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-21-04-0217
    Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 4. 2022 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-21-04-0231
  7. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 530 48, Pardubice · protokol CZ-7717-21-12-0021
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 4. 2023 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-22-04-0343
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 4. 2024 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-23-04-0172
  10. Nový vlastník Svatoslav Nováček (IČO 40079678)
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 4. 2025 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-24-04-0203
  12. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Baních 1535, 156 64, Praha · protokol CZ-7701-24-09-0054
  13. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2026 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-25-04-0130
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 3. 2027 · stanice: NÁM. SMIŘICKÝCH 16, 281 63, KOSTELEC NAD ČERNÝMI LESY · protokol CZ-3219-26-03-1077
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Zprávy z registru

  • Výpis 7/2020

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (44)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S520
Typ
S520 A4X2EB
Typ kód
S520 A4X2EB
VIN
YS2S4X20002144347
PČV
16240233
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
1. 10. 2018
Datum 1. registrace v ČR
7. 4. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC16116
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
382 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
16353
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
92/ 1425
Za jízdy
80

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5800/ 2550/ 3950
Rozvor [mm]
3600
Provozní hmotnost
9095
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
50000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
315/45 R22.5[2]/ 22.5 X 9,00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ČERVENÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
Číslo TP
UK170116
Číslo ORV
UBD880008
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
Přeregistrace vozidla v rámci EU - první registrace Švédsko dne 01.10.2018.
TP Švédsko č. 1021409979 odebrán; (RZ: SHL 247).
Vozidlo vyhovuje podmínkám z.č. 56/2001 Sb. ve znění pozdějších předpisů.
23.06.2020 VÝBAVA - ZVSZ ORANŽOVÉ BARVY
ALTER KOLA : 385/55 R 22,5 11,75 X R 22,5
295/60 9,00 X 22,5
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.

Další ověření (externí odkazy)