SCANIA S500
- 2018
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 368 kW ≈ 500 k
VINYS2S4X20005505778
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 7:26 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005505778
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 5 vlastníkůPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,3 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- S500
- Typ
- N323
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 16. 3. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 16. 3. 2018
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 368 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: ArMa transport s.r.o. (IČO 29230039) od 12. 12. 2023
- Vlastník: ArMa transport s.r.o. (IČO 29230039) od 26. 8. 2025
Obvyklé u vozidel z roku výroby 2018 při prohlídce v roce 2026: 731–1 016 tis. km (medián 869 974 km, 54 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 16. 3. 2018 | První registrace | Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) | Registr silničních vozidel |
| 13. 11. 2018 | Nový vlastník | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 13. 11. 2018 | Nový provozovatel | T - BIOMASA s.r.o. (IČO 28136551) | Registr silničních vozidel |
| 1. 9. 2021 | Nový vlastník | SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344) | Registr silničních vozidel |
| 1. 9. 2021 | Nový provozovatel | Profina Agrocom s.r.o. (IČO 10814914) | Registr silničních vozidel |
| 12. 12. 2023 | Nový vlastník | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 12. 12. 2023 | Nový provozovatel | ArMa transport s.r.o. (IČO 29230039) | Registr silničních vozidel |
| 26. 8. 2025 | Nový vlastník | ArMa transport s.r.o. (IČO 29230039) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 11. 7. 2026 | Pravidelná STK + měření emisí | Náchod (č. 3623) | 797 224 km | způsobilé | 1 lehká
| 11. 7. 2027 |
| 5. 5. 2025 | Pravidelná STK + měření emisí | Turnov (č. 3617) | 688 545 km | způsobilé | bez závad | 5. 5. 2026 |
| 25. 3. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 595 840 km | způsobilé | 1 lehká
| 25. 3. 2025 |
| 17. 3. 2023 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 468 299 km | způsobilé | 1 lehká
| 17. 3. 2024 |
| 17. 3. 2023 | Měření emisí | Mladá Boleslav (č. 520701) | 468 296 km | způsobilé | bez závad | 17. 3. 2025 |
| 21. 3. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 367 069 km | způsobilé | 3 lehké
| 21. 3. 2023 |
| 4. 8. 2021 | Evidenční kontrola | České Budějovice (č. 3307) | 302 745 km | způsobilé | bez závad | |
| 8. 3. 2021 | Opakovaná STK | České Budějovice (č. 3307) | 261 845 km nižší než dříve | způsobilé | bez závad | 4. 3. 2022 |
| 4. 3. 2021 | Pravidelná STK | České Budějovice (č. 3307) | 264 140 km | dočasně způsobilé | 2 vážné
| 3. 4. 2021 |
| 4. 3. 2021 | Měření emisí | České Budějovice (č. 530104) | 261 139 km | způsobilé | bez závad | 4. 3. 2022 |
| 6. 3. 2020 | Pravidelná STK + měření emisí | České Budějovice (č. 3307) | 140 568 km | způsobilé | bez závad | 6. 3. 2021 |
| 8. 3. 2019 | Pravidelná STK + měření emisí | České Budějovice (č. 3307) | 71 198 km | způsobilé | 1 lehká
| 8. 3. 2020 |
| 12. 11. 2018 | Evidenční kontrola | České Budějovice (č. 3307) | 61 457 km | způsobilé | bez závad |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 3. 2019
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-18-11-1592
-
Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel T - BIOMASA s.r.o. (IČO 28136551)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 3. 2020 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-19-03-1257
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 3. 2021 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-20-03-1106
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 3. 4. 2021 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-21-03-0843
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 3. 2022 · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-21-03-1037
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PEKÁRENSKÁ 255/77, 370 04, ČESKÉ BUDĚJOVICE 4 · protokol CZ-3307-21-08-0536
-
Nový vlastník SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. (IČO 61061344)Nový provozovatel Profina Agrocom s.r.o. (IČO 10814914)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 21. 3. 2023 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-22-03-0686
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 17. 3. 2024 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-23-03-0555
-
Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel ArMa transport s.r.o. (IČO 29230039)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 25. 3. 2025 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 293 06, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-24-03-0993
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 5. 5. 2026 · stanice: NUDVOJOVICKÁ 1681, 511 01, TURNOV · protokol CZ-3617-25-05-0111
-
Nový vlastník ArMa transport s.r.o. (IČO 29230039)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 7. 2027 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 547 01, NÁCHOD · protokol CZ-3623-26-07-0408
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Zprávy z registru
- Potvrzení o možnosti změny pneu. Vystavil: Brůček
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 5 (SCANIA S500 2018 v ČR v průměru 3,3, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 6,3 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 32 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA S500
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (61)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- S500
- Typ
- N323
- Varianta
- S5W1751152AB3*
- Verze
- H500OA211F100*
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2S4X20005505778
- PČV
- 15073313
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA NEDERLAND B.V
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 16. 3. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 16. 3. 2018
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA CV
- Typ motoru
- DC13 155
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 368 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 ZADNÍ
- Hydropohon
- ne
- Retarder
- ne
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- 6274/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- EURO 5
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- 0 / 0 / 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/ 3995
- Rozvor [mm]
- 3750
- Provozní hmotnost
- 8703
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
- 0/ 0
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 70000/ 45000
- Ložná délka
- 0
- Ložná šířka
- 0
- Zatížení střechy
- 100
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 385/65 R22.5 / 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 / 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G
- ABS
- ano
- ASR
- ne
- Brzdy provozní
- ano
- Brzdy nouzová
- ano
- Brzdy parkovací
- ano
- Brzdy odlehčovací
- ano
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- ZTP
- 10462-0144
- ES/EU
- e4*2007/1128*04
- Číslo ORV
- UBM210502
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Další záznamy
- *D.2: N323, S5W1751152AB3AX, H5000A211F1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ.
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA.
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č.56/2001 SB.
ALTER.PNEU: 315 80 R 22.5 NA RÁFEK 22.5 X 9.00.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2S4X20005505778
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.