SCANIA S500

  • 2018
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2S4X20005514727

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 5:50 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005514727

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz registru Vozidlo bylo dovezeno ze zahraničíV registru je záznam o dovozu (Slovenská republika), datum dovozu 19. 1. 2023. U dovezených vozidel doporučujeme ověřit původ, servisní historii a stav tachometru.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S500
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
15. 8. 2018
Datum 1. registrace v ČR
19. 1. 2023
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 8. 6. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
853 204 km
při prohlídce 8. 6. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 731–1 016 tis. km (medián 869 974 km, 54 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

1
Vlastník v registru
ArMa transport s.r.o.
od 19. 1. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
15. 8. 2018 První registrace Registr silničních vozidel
19. 1. 2023 Dovoz do ČR Registr silničních vozidel
19. 1. 2023 Nový vlastník a provozovatel ArMa transport s.r.o. (IČO 29230039) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

500 000600 000700 000800 000900 000 202420252026 17. 1. 2023: 566 797 km3. 1. 2024: 693 094 km22. 1. 2024: 701 151 km9. 1. 2025: 784 320 km9. 1. 2025: 784 321 km28. 1. 2026: 847 975 km8. 6. 2026: 853 203 km8. 6. 2026: 853 204 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
8. 6. 2026 Pravidelná STK Náchod (č. 3623) 853 204 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
8. 6. 2027
8. 6. 2026 Měření emisí Náchod (č. 460521) 853 203 km způsobilé bez závad 8. 6. 2028
28. 1. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 847 975 km dočasně způsobilé
4 lehké, 1 vážná
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 2.1.3.1.1 V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. vážná
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
28. 1. 2028
9. 1. 2025 Pravidelná STK Trutnov (č. 3601) 784 321 km způsobilé
3 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 6.2.9.7.1 Netěsnost hydraulického zařízení. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
9. 1. 2026
9. 1. 2025 Měření emisí Trutnov (č. 561008) 784 320 km způsobilé bez závad 9. 1. 2026
22. 1. 2024 Technická silniční kontrola Pardubice (č. 7717) 701 151 km způsobilé bez závad
3. 1. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Rychnov nad Kněžnou (č. 3611) 693 094 km způsobilé
11 lehkých
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 1.1.9.1.1 Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. lehká
  • 2.1.1.5.1 Netěsnost převodky řízení. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 3.3.4.1 Poškození zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. lehká
  • 4.1.1.1.1 Nesvítí některý nepovinný (volitelný) světlomet. lehká
  • 4.1.1.2.1 Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla kresba) nebo možnost jeho seřízení. lehká
  • 4.2.3.1.4 Svítilna je umístěna na pohyblivých částech, nebo její umístění na pohyblivých částech není v souladu s požadavky. lehká
  • 4.8.1.1.2 Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 4.2.1.1.1 Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. lehká
3. 1. 2026
17. 1. 2023 Evidenční kontrola Pardubice (č. 3610) 566 797 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace ve světě
  2. Prohlídka před registrací výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 12. 2023
  3. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-23-01-0707
  4. První registrace v ČR
    Dovoz ze zahraničí Slovenská republika
    Nový vlastník a provozovatel ArMa transport s.r.o. (IČO 29230039)
    Vybavení zapsané v registru: TOČNICE
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 1. 2025 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-24-01-0011
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-24-01-0115
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 1. 2026 · stanice: MLADOBUCKÁ 483, 54102, TRUTNOV · protokol CZ-3601-25-01-0145
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 27. 2. 2026 · stanice: Ekologická 348, 516 01, Rychnov nad Kněžnou · protokol CZ-3611-26-01-0214
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 6. 2027 · stanice: DOBENÍNSKÁ 2014, 54701, NÁCHOD · protokol CZ-3623-26-06-0392
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (dovoz)

Záznam o dovozu znamená, že vozidlo bylo před zápisem do českého registru registrováno v jiném státě. Samo o sobě to není závada. Registr neříká, jaká byla historie vozidla v zahraničí ani kolik najelo; data se aktualizují jednou měsíčně.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 1. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TOČNICE

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (53)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S500
Typ
/ N323
Varianta
S5W1801152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005514727
PČV
17718490
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
15. 8. 2018
Datum 1. registrace v ČR
19. 1. 2023
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 155
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/ 4000
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8945
Hmotnosti zatížení SZ
10480
Hmotnosti zatížení SZ typ
Z
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
50500/ 50500
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] nebrzděného
750/ 750
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 42000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/65 R22.5 158L/ 22.5 X 11.75
315/70 R22.5 150L [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Výrobce karoserie
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ES/EU
e4*2007/46*1128*07
Číslo TP
UM550244
Číslo ORV
UBF469169
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
DOVOZ: SLOVENSKO;
PŘEDNÍ OCHRANNÝ RÁM TRUX,
Další záznamy
DOVOZ: SLOVENSKO; TP DÍL I: EEL91149, DÍL II: PH187218; RZ: LC716DB;
VERIABILNÍ PROVEDENÍ VOZIDLA: VOZIDLO VYBAVENO PŘEDNÍM OCHRANNÝM RÁMEM TRUX, TYP: A2, TRUX HIGHWAY A24-251S PRO VOZIDLA SCANIA. ZVYŠUJE PROVOZNÍ HMOTNOST O 54 KG A DÉLKU O 215 MM;
NEZÁVISLÉ TOPENÍ;
TACHOGRAF,
STŘEŠNÍ OKNO,
POČET LŮŽEK 2;
#16: G 50-X, ZNAČKY: JOST, TYP: JSK37C, E1-55R-010116;
#N.1-N.2: 11,75 X 22,5 ; 385/55 R22,5. #17: SPOTŘEBU PALIVA STANOVÍ PROVOZOVATEL VOZIDLA;
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001 SB.

Další ověření (externí odkazy)