SCANIA S450
- 2018
- BÍLÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2S4X20005515481
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 4. listopadu 2026 v 16:49 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005515481
Semafor rizik
Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.
- Oranžováz registru Vozidlo mělo 4 vlastníkyPočet vlastníků v registru je vyšší než obvykle. U stejného modelu a ročníku bývá v Česku průměrně 3,0 vlastníka. Častá změna majitele může znamenat skrytou závadu nebo přeprodej.
- Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 21 dnů (6. 8. 2021 až 27. 8. 2021). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.
- Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- S450
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 6. 8. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 6. 8. 2018
- Barva
- BÍLÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- T1b – TRAKTOR KOLOVÝ
- Stav v registru
- provozované
Aktuálně v registru
- Provozovatel: SYTRANS s.r.o. (IČO 27556239) od 27. 8. 2021
- Vlastník: SYTRANS s.r.o. (IČO 27556239) od 24. 8. 2026
Obvyklé u modelu ve stáří 8 let: 829–999 tis. km (medián 908 838 km, 58 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 6. 8. 2018 | První registrace | TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) | Registr silničních vozidel |
| 6. 8. 2018 | Nový provozovatel | Vizocargo s.r.o. (IČO 26966395) | Registr silničních vozidel |
| 6. 8. 2021 | Nový vlastník a provozovatel | Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) | Registr silničních vozidel |
| 27. 8. 2021 | Nový vlastník | AGRO LEASING J.Hradec s.r.o. (IČO 60851252) | Registr silničních vozidel |
| 27. 8. 2021 | Nový provozovatel | SYTRANS s.r.o. (IČO 27556239) | Registr silničních vozidel |
| 24. 8. 2026 | Nový vlastník | SYTRANS s.r.o. (IČO 27556239) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 14. 9. 2026 | Pravidelná STK | Šumperk (č. 3807) | 942 031 km | způsobilé | 4 lehké
| 14. 9. 2028 |
| 14. 9. 2026 | Měření emisí | Šumperk (č. 580903) | 942 030 km | způsobilé | bez závad | 14. 9. 2028 |
| 22. 4. 2025 | Technická silniční kontrola | Pardubice (č. 7717) | 798 345 km | způsobilé | bez závad | |
| 12. 9. 2024 | Pravidelná STK + měření emisí | Šumperk (č. 3807) | 734 452 km | způsobilé | 2 lehké
| 12. 9. 2026 |
| 12. 9. 2022 | Pravidelná STK | Šumperk (č. 3807) | 500 720 km | způsobilé | 2 lehké
| 12. 9. 2024 |
| 12. 9. 2022 | Měření emisí | Šumperk (č. 180901) | 500 717 km | způsobilé | bez závad | 12. 9. 2024 |
| 11. 8. 2021 | Evidenční kontrola | Brno (č. 3716) | 410 528 km | způsobilé | bez závad | |
| 9. 7. 2021 | Pravidelná STK | Přerov (č. 3812) | 404 611 km | způsobilé | bez závad | 9. 7. 2022 |
| 9. 7. 2021 | Měření emisí | Zlín (č. 570505) | 404 578 km | způsobilé | bez závad | 9. 7. 2022 |
| 14. 7. 2020 | Pravidelná STK | Přerov (č. 3812) | 260 051 km | způsobilé | 1 lehká
| 14. 7. 2021 |
| 14. 7. 2020 | Měření emisí | Kroměříž (č. 470813) | 260 033 km | způsobilé | bez závad | 14. 7. 2021 |
| 18. 7. 2019 | Pravidelná STK | Přerov (č. 3812) | 123 626 km | způsobilé | bez závad | 18. 7. 2020 |
| 18. 7. 2019 | Měření emisí | Vizovice (č. 470538) | 123 564 km | způsobilé | bez závad | 18. 7. 2020 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)Nový provozovatel Vizocargo s.r.o. (IČO 26966395)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 8. 2019Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 7. 2020 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-19-07-0270
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 7. 2021 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-20-07-0172
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 9. 7. 2022 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 75013, PŘEROV · protokol CZ-3812-21-07-0131
-
Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)Vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HÁJECKÁ 1068/14, 61800, BRNO, ČERNOVICE · protokol CZ-3716-21-08-0079
-
Konec vyřazení z provozu ČERNOŠICE
-
Nový vlastník AGRO LEASING J.Hradec s.r.o. (IČO 60851252)Nový provozovatel SYTRANS s.r.o. (IČO 27556239)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 9. 2024 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-22-09-0131
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 9. 2026 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-24-09-0124
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Na Spravedlnosti 2516, 53048, Pardubice · protokol CZ-7717-25-04-0146
-
Nový vlastník SYTRANS s.r.o. (IČO 27556239)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 9. 2028 · stanice: ŽEROTÍNOVA 63, 78701, ŠUMPERK · protokol CZ-3807-26-09-0133
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Zprávy z registru
- Potvrzení záměny pneumatik 51/2021.,Vystavil Mich
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 4 (SCANIA S450 2018 v ČR obvykle 3,0, medián 3)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 14,7 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 34 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA S450
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Výbava zapsaná v registru
- TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (53)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- S450
- Typ
- / N323
- Varianta
- S5W1751152AB3AX
- Verze
- H450OA211E1001D
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2S4X20005515481
- PČV
- 15329087
- Druh vozidla
- TRAKTOR KOLOVÝ
- Kategorie vozidla
- T1b
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2018
- Datum 1. registrace
- 6. 8. 2018
- Datum 1. registrace v ČR
- 6. 8. 2018
- Druh (typ)
- (99) TAHAČ NÁVĚSŮ
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 148
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1900
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ - 1 DRUHÁ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 627/2014C
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
- / /
- Spotřeba město /mimo město/kombinovaná [l.100km⁻¹]
- / /
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 89/ 1425
- Za jízdy
- 81
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 6200/ 2550/ 4000
- Rozvor [mm]
- 3750
- Rozchod [mm]
- / / /
- Provozní hmotnost
- 8577
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost přípojného vozidla [kg] brzděného
- 56485/ 36485
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 65000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 315/70 R22.5/ 22.5 X 9.00
315/70 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Výrobce karoserie
- RAMAT servis s.r.o., ZLIV, ČR
- Barva
- BÍLÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 / 0
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G 50-X
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- PROVOZOVANÉ
- Číslo ORV
- UBO437460
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Doplňkový text na TP
- 27-08-2021 PŘEDNÍ RÁFEK A PNEU: 11.75X22.5; 385/65 R22.5 Dne 16.6.2022 provedena přestavba - změna kategorie MONTÁŽ OCHRANNÉHO RÁMU + SVĚTELNÉ RAMPY OSVĚDČENÍ MD Č.2875
- Další záznamy
- ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA
VOZIDLO JE VYBAVENO OCHRANNOU KONSTRUKCÍ PROTI PŘEVRÁCENÍ RÁM TYPU 8ROPS1 V.Č.221096
VOZIDLO JE VYBAVENO VÝROBNÍM ŠTÍTKEM ZÁKLADNÍHO VOZIDLA VÝROBCE SCANIA S VYZNAČENÍM TYPOVÉHO SCHVÁLENÍ Č. E4*2007/46*1128* A DOPLŇKOVÝM VÝROBNÍM ŠTÍTKEM PO PŘESTAVBĚ NA KATEGORII T1B, KTERÝ JE UMÍSTĚN V BLÍZKOSTI VÝROBNÍHO ŠTÍTKU VOZIDLA.
VOZIDLO PO PŘESTAVBĚ PLNÍ POŽADAVKY STANOVENÉ ZÁK. 56/2001 SB. A SPLŇUJE SEZNAM VŠECH REGULAČNÍCH AKTŮ PODLE NAŘÍZENÍ (EU) Č.167/2013
DOPORUČENÝ ROZMĚR TABULKY REGISTRAČNÍ ZNAČKY 520X110 MM
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2S4X20005515481
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.