SCANIA S500

  • 2019
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2S4X20005547102

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 21:42 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005547102

STK propadla 6. 10. 2026. Novější prohlídka se mohla do registru dostat až po měsíční aktualizaci.
Hlídat toto vozidlo

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S500
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
14. 5. 2019
Datum 1. registrace v ČR
14. 5. 2019
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK propadlá
platnost do 6. 10. 2026
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
1 040 243 km
při prohlídce 7. 10. 2026

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 721–902 tis. km (medián 805 947 km, 96 vozidel). Toto vozidlo: vyšší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
Svědík s.r.o.
od 26. 9. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
14. 5. 2019 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
14. 5. 2019 Nový provozovatel Svědík s.r.o. (IČO 27547795) Registr silničních vozidel
26. 9. 2022 Nový vlastník Svědík s.r.o. (IČO 27547795) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 202120222023202420252026 21. 5. 2020: 147 716 km22. 5. 2020: 147 726 km21. 6. 2021: 301 979 km22. 6. 2021: 301 989 km12. 7. 2022: 454 626 km13. 7. 2022: 454 635 km29. 8. 2022: 475 105 km7. 8. 2023: 624 610 km29. 9. 2023: 648 581 km29. 9. 2023: 648 584 km27. 9. 2024: 784 112 km21. 10. 2024: 789 595 km22. 10. 2024: 789 595 km6. 10. 2025: 902 273 km7. 10. 2026: 1 040 243 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
7. 10. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3622) 1 040 243 km způsobilé
2 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
7. 10. 2028
6. 10. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3622) 902 273 km způsobilé
2 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
6. 10. 2027
22. 10. 2024 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 789 595 km způsobilé bez závad 22. 10. 2025
21. 10. 2024 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 789 595 km způsobilé bez závad 21. 10. 2026
27. 9. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3622) 784 112 km způsobilé bez závad 27. 9. 2026
29. 9. 2023 Pravidelná STK Nový Bor (č. 3512) 648 584 km způsobilé
5 lehkých
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.1.1.3.1 Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
29. 9. 2024
29. 9. 2023 Měření emisí Nový Bor (č. 450103) 648 581 km způsobilé bez závad 29. 9. 2025
7. 8. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Pardubice (č. 3622) 624 610 km dočasně způsobilé
4 lehké, 3 vážné
  • 2.1.3.1.1 V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. vážná
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
  • 6.1.1.2.1 Některé spojovací prvky (šrouby) rámu jsou zjevně uvolněné, ale tato závada nemá vliv na pevnost konstrukce rámu. lehká
  • 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla. lehká
  • 6.2.10.2.2 Na vozidle, je-li vyžadováno, chybí kryt kola / blatník nebo je kryt kola / blatník uvolněný, nadměrně zkorodovaný nebo poškozený tak, že neplní svoji funkci. vážná
  • 6.2.10.3 Způsob montáže krytu kola / blatníku na vozidle (jeho umístění, výška od kola) neodpovídá požadavkům. vážná
7. 8. 2025
29. 8. 2022 Evidenční kontrola Pardubice (č. 3610) 475 105 km způsobilé bez závad
13. 7. 2022 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 454 635 km způsobilé
3 lehké
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
  • 4.1.2.1.3 Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění. lehká
  • 5.1.1.5.1 Netěsnost nápravy. lehká
13. 7. 2023
12. 7. 2022 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 454 626 km způsobilé bez závad 12. 7. 2024
22. 6. 2021 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 301 989 km způsobilé
1 lehká
  • 2.1.3.7.1 Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. lehká
22. 6. 2022
21. 6. 2021 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 301 979 km způsobilé bez závad 21. 6. 2022
22. 5. 2020 Pravidelná STK Pardubice (č. 3622) 147 726 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
22. 5. 2021
21. 5. 2020 Měření emisí Pardubice (č. 460634) 147 716 km způsobilé bez závad 21. 5. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Svědík s.r.o. (IČO 27547795)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 14. 5. 2020
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 5. 2021 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-20-05-1672
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 6. 2022 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-21-06-1497
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 13. 7. 2023 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-22-07-0495
  5. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: HRADIŠŤSKÁ 551, 53353, PARDUBICE, POLABINY · protokol CZ-3610-22-08-1211
  6. Nový vlastník Svědík s.r.o. (IČO 27547795)
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 6. 9. 2023 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-23-08-0349
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 29. 9. 2024 · stanice: LIBERECKÁ 558, 47301, NOVÝ BOR · protokol CZ-3512-23-09-0759
  9. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: nábřeží Ludvíka Svobody 12, 11000, Praha · protokol PL-7777-24-05-00047
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 9. 2025 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-24-09-1495
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 22. 10. 2025 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-24-10-1313
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 6. 10. 2026 · stanice: SEMTÍN 100, 53354, PARDUBICE · protokol CZ-3622-25-10-0263
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S500
Typ
/ N323
Varianta
S5W1751152AB3AX
Verze
H500OA211B1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005547102
PČV
15753696
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
14. 5. 2019
Datum 1. registrace v ČR
14. 5. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 155
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 627/2014C
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8683
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19000/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
7500/ 7500
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
50000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
385/55 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0590-01
ES/EU
e4*2007/46*1128*09
Číslo ORV
UBI727812
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
D.2. N323;S5W1751152AB3AX; H500OA211B1001D
ÚDAJ O SPOTŘEBĚ PALIVA VÝROBCE VOZIDLA NEUVÁDÍ
LIMIT PROVOZNÍ SPOTŘEBY PALIVA STANOVÍ DRŽITEL VOZIDLA
VOZIDLO PLNÍ POŽADAVKY ZÁKONA Č. 56/2001SB.

Další ověření (externí odkazy)