SCANIA S450

  • 2019
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2S4X20005558760

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 21:07 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005558760

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováodhad Krátké vlastnictví (méně než 6 měsíců)Jeden z dřívějších vlastníků vozidlo držel jen 160 dnů (4. 7. 2019 až 11. 12. 2019). Může jít o přeprodej, případně o vozidlo, které někdo rychle vrátil kvůli závadě.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S450
Typ
N323
Datum 1. registrace
4. 7. 2019
Datum 1. registrace v ČR
4. 7. 2019
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 31. 3. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
851 513 km
při prohlídce 31. 3. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2019 při prohlídce v roce 2026: 749–927 tis. km (medián 828 603 km, 123 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

3
Vlastníci v registru
SKATRANS s.r.o.
od 31. 7. 2023

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
4. 7. 2019 První registrace Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186) Registr silničních vozidel
11. 12. 2019 Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863) Registr silničních vozidel
11. 12. 2019 Nový provozovatel SKATRANS s.r.o. (IČO 27768651) Registr silničních vozidel
31. 7. 2023 Nový vlastník SKATRANS s.r.o. (IČO 27768651) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 000 2020202120222023202420252026 9. 12. 2019: 36 243 km2. 7. 2020: 107 576 km2. 7. 2021: 257 406 km2. 7. 2021: 257 407 km4. 7. 2022: 404 503 km11. 4. 2023: 502 867 km11. 4. 2023: 502 868 km8. 4. 2024: 620 866 km7. 4. 2025: 750 043 km3. 6. 2025: 773 108 km31. 3. 2026: 851 512 km31. 3. 2026: 851 513 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
31. 3. 2026 Pravidelná STK Přerov (č. 3812) 851 513 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
31. 3. 2027
31. 3. 2026 Měření emisí Přerov (č. 180805) 851 512 km způsobilé bez závad 31. 3. 2027
3. 6. 2025 Technická silniční kontrola Jihlava (č. 7716) 773 108 km způsobilé bez závad
7. 4. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 750 043 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
7. 4. 2026
8. 4. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 620 866 km způsobilé
1 lehká
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
8. 4. 2025
11. 4. 2023 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 502 868 km způsobilé bez závad 11. 4. 2024
11. 4. 2023 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 502 867 km způsobilé bez závad 11. 4. 2024
4. 7. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Přerov (č. 3812) 404 503 km způsobilé bez závad 4. 7. 2023
2. 7. 2021 Pravidelná STK Olomouc (č. 3818) 257 407 km způsobilé bez závad 2. 7. 2022
2. 7. 2021 Měření emisí Olomouc (č. 580508) 257 406 km způsobilé bez závad 2. 7. 2022
2. 7. 2020 Pravidelná STK + měření emisí Olomouc (č. 3818) 107 576 km způsobilé bez závad 2. 7. 2021
9. 12. 2019 Evidenční kontrola Sviadnov (č. 3822) 36 243 km způsobilé bez závad

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník a provozovatel Scania Czech Republic s.r.o. (IČO 61251186)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2020
  2. Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: OSTRAVSKÁ 264, 739 25, SVIADNOV · protokol CZ-3822-19-12-0117
  3. Nový vlastník Raiffeisen - Leasing, s.r.o. (IČO 61467863)
    Nový provozovatel SKATRANS s.r.o. (IČO 27768651)
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2021 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-20-07-0042
  5. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 7. 2022 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-21-07-0031
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2023 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 750 13, PŘEROV · protokol CZ-3812-22-07-0041
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 11. 4. 2024 · stanice: HAMERSKÁ 883/58A, 779 00, OLOMOUC · protokol CZ-3818-23-04-0219
  8. Nový vlastník SKATRANS s.r.o. (IČO 27768651)
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 8. 4. 2025 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 750 13, PŘEROV · protokol CZ-3812-24-04-0126
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 7. 4. 2026 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 750 13, PŘEROV · protokol CZ-3812-25-04-0107
  11. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Vrchlického 46, 587 24, Jihlava · protokol CZ-7716-25-06-0004
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 3. 2027 · stanice: LOVĚŠICE 258/III, 750 13, PŘEROV · protokol CZ-3812-26-03-0718
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Zprávy z registru

  • Potvrzení o možnosti záměny pneumatik. Vystavil. P

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 3. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S450
Typ
N323
Varianta
S5W1801152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005558760
PČV
15852042
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
4. 7. 2019
Datum 1. registrace v ČR
4. 7. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 148
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
Neuvedeno
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8675
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0719
ES/EU
e4*2007/46*1128*11
Číslo TP
UJ716584
Číslo ORV
UBA825892
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Doplňkový text na TP
KOOP.
Další záznamy
Variabilní provedení vozidla:
*20-21: 11,75 x 22,5; 385/55 R22,5.
Následující data jsou doplnena automaticky. Pred využitím doporucujeme provést kontrolu.
[Alternativní provedení vozidla: *J: N3; N3G; *D.2: Dle specifikace vozidla; *19: TŘÍDA S; TŘÍDA J; TŘÍDA G50-X; *20: 11.75x22.5; 385/65R22.5; 385/55R22.5; 355/50R22.5; 375/50R22.5; *20-21: 22.5x9.00; 22.5x7.5; 22.5x8.25; 8.5-20; 315/70; 295/55R22.5; 295/60R22.5; 315/60R22.5; 275/70R22.5; 305/70R22.5; 275/80R22.5; 315/70R22.5; 11R22.5; 295/80R22.5; 315/80R22.5; 12R22.5; 12.00-R20; 13R22.5; *Další záznamy: Vozidlo splňuje podmínky ADR jako typ EX/II; EX/III; FL; AT]
 Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí. Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla. Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
 M: 3750

Další ověření (externí odkazy)