SCANIA S500

  • 2019
  • MODRÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 368 kW ≈ 500 k

VINYS2S4X20005573791

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 7. listopadu 2026 v 17:10 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005573791

Semafor rizik

oranžová

Našli jsme okolnosti, které stojí za bližší prověření.

  • Oranžováz prohlídek STK Stav tachometru při některé prohlídce kleslV záznamech technických prohlídek je stav tachometru jednou nižší než při dřívější prohlídce. Může jít o stočený tachometr, výměnu přístrojové desky nebo chybu zápisu na stanici technické kontroly. Doporučujeme ověřit servisní historii a doklady o výměně.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S500
Typ
/ N323
Datum 1. registrace
19. 11. 2019
Datum 1. registrace v ČR
19. 11. 2019
Barva
MODRÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
368 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 3. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
775 358 km
při prohlídce 3. 7. 2026
stav v některé prohlídce nižší než dříve

Obvyklé u modelu ve stáří 7 let: 721–902 tis. km (medián 805 947 km, 96 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.

2
Vlastníci v registru
EXPRES CZ s.r.o.
od 2. 12. 2024

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
19. 11. 2019 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
19. 11. 2019 Nový provozovatel EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919) Registr silničních vozidel
2. 12. 2024 Nový vlastník EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0500 0001 000 0001 500 000 202120222023202420252026 10. 10. 2020: 1 011 988 km12. 10. 2020: 101 995 km4. 10. 2021: 221 342 km4. 10. 2021: 221 342 km4. 10. 2021: 221 349 km28. 9. 2022: 343 691 km30. 9. 2022: 343 911 km7. 2. 2023: 384 966 km2. 5. 2023: 413 636 km31. 7. 2023: 443 245 km31. 7. 2023: 443 252 km2. 8. 2024: 561 808 km1. 7. 2025: 664 909 km4. 7. 2025: 665 263 km20. 6. 2026: 773 857 km3. 7. 2026: 775 358 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
3. 7. 2026 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 775 358 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
3. 7. 2027
20. 6. 2026 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 773 857 km způsobilé bez závad 20. 6. 2027
4. 7. 2025 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3523) 665 263 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
4. 7. 2026
1. 7. 2025 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 664 909 km způsobilé bez závad 1. 7. 2026
2. 8. 2024 Pravidelná STK + měření emisí Chlumec (č. 3516) 561 808 km způsobilé
1 lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
2. 8. 2025
31. 7. 2023 Pravidelná STK Chlumec (č. 3516) 443 252 km způsobilé bez závad 31. 7. 2024
31. 7. 2023 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 443 245 km způsobilé bez závad 31. 7. 2024
2. 5. 2023 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 413 636 km způsobilé bez závad
7. 2. 2023 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 384 966 km způsobilé bez závad
30. 9. 2022 Pravidelná STK Chlumec (č. 3516) 343 911 km způsobilé
3 lehké
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 5.3.2.2.1 Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla. lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
30. 9. 2023
28. 9. 2022 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 343 691 km způsobilé bez závad 28. 9. 2024
4. 10. 2021 Pravidelná STK Chlumec (č. 3516) 221 349 km způsobilé
1 lehká
  • 6.1.4.1.1 Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost. lehká
4. 10. 2022
4. 10. 2021 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 221 342 km způsobilé bez závad 4. 10. 2022
4. 10. 2021 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 221 342 km nezpůsobilé bez závad
12. 10. 2020 Pravidelná STK Ústí nad Labem (č. 3516) 101 995 km nižší než dříve způsobilé bez závad 12. 10. 2021
10. 10. 2020 Měření emisí Ústí nad Labem (č. 551005) 1 011 988 km způsobilé bez závad 10. 10. 2021

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 11. 2020
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 12. 10. 2021 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-20-10-1112
  3. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 10. 2022 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-21-10-0195
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 9. 2023 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-22-09-2884
  5. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-23-02-0116
  6. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 40179, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-23-05-0029
  7. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 31. 7. 2024 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-23-07-2297
  8. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 8. 2025 · stanice: HRBOVICKÁ 105, 40339, CHLUMEC · protokol CZ-3516-24-08-0154
  9. Nový vlastník EXPRES CZ s.r.o. (IČO 25043919)
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 4. 7. 2026 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-25-07-0177
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 3. 7. 2027 · stanice: HAVÍŘSKÁ 360/29, 40010, ÚSTÍ NAD LABEM - VŠEBOŘICE · protokol CZ-3523-26-07-0135
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Porovnání s průměrem

Počet vlastníků v registru: 2. Pro tento model a ročník nemáme dost vozidel (alespoň 20) na spolehlivé srovnání.

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (49)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S500
Typ
/ N323
Varianta
S5W1801152AB3AX
Verze
H500OA211F1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005573791
PČV
16065282
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC TAHAČ NÁVĚSŮ
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Datum 1. registrace
19. 11. 2019
Datum 1. registrace v ČR
19. 11. 2019
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 155
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
368 / 1900
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ -1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
/ 2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO 6
CO2 město /mimo město/kombinované [g.km-1]
/ / 0
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
89/ 1425
Za jízdy
81

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550/
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8604
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
70000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
MODRÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2 /
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Airbag
ne
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0842
ES/EU
e4*2007/46*1128*12
Číslo ORV
UBK025723
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
*D.2: N323;S5W1801152AB3AX;H5000OA211F1001D
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)