SCANIA S450
- 2020
- MODRÁ
- motorová nafta (NM)
- 12742 cm³
- 331 kW ≈ 450 k
VINYS2S4X20005579326
Stav registru k 1. 10. 2026
Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 6. listopadu 2026 v 20:16 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005579326
Semafor rizik
Našli jsme závažné okolnosti. S koupí vozidla buďte velmi opatrní.
- Červenáz registru Vozidlo je vyřazeno z provozuVozidlo je v registru vedeno jako vyřazené z provozu a nesmí jezdit po silnicích. Důvod v registru: MLADÁ BOLESLAV.
Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.
Co registr neukazuje
Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.
Základní údaje
- Značka
- SCANIA
- Model
- S450
- Typ
- / N323
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 30. 1. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 1. 2020
- Barva
- MODRÁ
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem
- 12742 cm³
- Výkon
- 331 kW
- Kategorie
- N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Stav v registru
- vyřazené z provozu
Aktuálně v registru
- Provozovatel: FARAD LOGISTIK s.r.o. (IČO 25688901) od 30. 1. 2020
- Vlastník: FARAD LOGISTIK s.r.o. (IČO 25688901) od 30. 5. 2025
Obvyklé u modelu ve stáří 6 let: 644–810 tis. km (medián 734 597 km, 49 vozidel). Toto vozidlo: v obvyklém rozpětí.
Historie vlastnictví a registrace
| Datum | Událost | Subjekt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 30. 1. 2020 | První registrace | Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240) | Registr silničních vozidel |
| 30. 1. 2020 | Nový provozovatel | FARAD LOGISTIK s.r.o. (IČO 25688901) | Registr silničních vozidel |
| 30. 5. 2025 | Nový vlastník | FARAD LOGISTIK s.r.o. (IČO 25688901) | Registr silničních vozidel |
Technické prohlídky a stav tachometru
| Datum | Prohlídka | Stanice | Tachometr | Výsledek | Závady | Platnost do |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 19. 1. 2026 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 673 668 km | způsobilé | 3 lehké
| 19. 1. 2027 |
| 20. 1. 2025 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 571 239 km | způsobilé | 3 lehké
| 20. 1. 2026 |
| 26. 1. 2024 | Pravidelná STK | Kosmonosy (č. 3218) | 492 431 km | způsobilé | 1 lehká
| 26. 1. 2025 |
| 26. 1. 2024 | Měření emisí | Mladá Boleslav (č. 520701) | 492 430 km | způsobilé | bez závad | 26. 1. 2026 |
| 1. 2. 2023 | Technická silniční kontrola | Plzeň (č. 7703) | 369 250 km | způsobilé | bez závad | |
| 27. 1. 2023 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 367 891 km | způsobilé | 3 lehké
| 27. 1. 2025 |
| 28. 1. 2022 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 245 073 km | způsobilé | 4 lehké
| 28. 1. 2024 |
| 27. 1. 2021 | Pravidelná STK + měření emisí | Kosmonosy (č. 3218) | 118 105 km | způsobilé | 3 lehké
| 27. 1. 2023 |
Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.
Časová osa vozidla
-
První registrace (svět i ČR)Nový vlastník Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o. (IČO 63997240)Nový provozovatel FARAD LOGISTIK s.r.o. (IČO 25688901)Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 30. 1. 2021
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2022 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-21-01-0624
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 28. 1. 2023 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-22-01-0850
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 27. 1. 2024 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-23-01-0845
-
Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Nádražní, 30228, Plzeň · protokol CZ-7703-23-02-0027
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 1. 2025 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-24-01-0965
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 20. 1. 2026 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-25-01-0346
-
Nový vlastník FARAD LOGISTIK s.r.o. (IČO 25688901)
-
Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 19. 1. 2027 · stanice: BOLESLAVSKÁ 1042, 29306, KOSMONOSY · protokol CZ-3218-26-01-0395
-
Vyřazení z provozu MLADÁ BOLESLAV
Jak číst tento údaj (vlastníci)
Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.
Jak číst tento údaj (STK)
U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.
Jak číst tento údaj (vyřazení)
Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.
Porovnání s průměrem
- Vlastníků: 2 (SCANIA S450 2020 v ČR obvykle 2,5, medián 2)
- Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
- Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %
Srovnáváme s 39 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA S450
Hlídat toto vozidlo
Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.
Technické údaje z registru
Zobrazit všechny údaje (50)
Identifikace
- Tovární značka
- SCANIA
- Obchodní označení
- S450
- Typ
- / N323
- Varianta
- S5W1751152AB3*
- Verze
- H450OA211B100*
- Typ kód
- N323
- VIN
- YS2S4X20005579326
- PČV
- 16160685
- Druh vozidla
- NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
- Druh vozidla 2. ř.
- BC TAHAČ NÁVĚSŮ
- Kategorie vozidla
- N3
- Výrobce vozidla
- SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
- Rok výroby
- 2020
- Datum 1. registrace
- 30. 1. 2020
- Datum 1. registrace v ČR
- 30. 1. 2020
- Zařazení vozidla
- RSV
- Účel vozidla
- Běžný provoz
Motor a pohon
- Výrobce motoru
- SCANIA
- Typ motoru
- DC13 164
- Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
- 331 / 1800
- Palivo
- motorová nafta (NM)
- Zdvihový objem [cm³]
- 12742
- Plně elektrické vozidlo
- ne
- Hybridní vozidlo
- ne
- Počet náprav - z toho poháněných
- 2/ -1 ZADNÍ
- Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
- 90
Emise a spotřeba
- Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
- / 2018/932D
- Stupeň plnění emisní úrovně
- Neuvedeno
- Korigovaný součinitel absorbce [m⁻¹]
- 0
- Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
- 88/ 1350
- Za jízdy
- 79
Rozměry a hmotnosti
- Celková délka/šířka/výška [mm]
- 5960/ 2550/
- Rozvor [mm]
- 3750
- Provozní hmotnost
- 8479
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
- 19000/ 18000
- Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
- 7500/ 7500
11500/ 11500
/
/ - Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
- 50000/ 45000
- Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
- 355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/
Karoserie a výbava
- Barva
- MODRÁ
- Počet míst celkem / k sezení / k stání
- 2 / 2 /
- Spojovací zařízení - druh
- TŘÍDA G50-X
- Airbag
- ne
- Stupeň autonomity vozidla
- Neuvedeno
Doklady a evidence
- Status
- VYŘAZENO Z PROVOZU
- ZTP
- 10462-0009
- ES/EU
- e4*2007/46*1128*01
- Číslo ORV
- UBL879852
- Druh RZ
- STD. SILNIČNÍ
- Varianta RZ
- 101
- Další záznamy
- # D.2: N323; S5W1751152AB3AX; H450OA211B1001D
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.
Další ověření (externí odkazy)
- Kontrola tachometru externí – další zdroje nájezdu (servisy, pojišťovny); web si VIN nenechá předvyplnit: YS2S4X20005579326
- ČKP: zjištění pojistitele vozidla (pro poškozené při nehodě) externí – Do formuláře zadejte VIN. Nejde o historii pojištění vozidla; registr údaje o pojištění neobsahuje.