SCANIA S450

  • 2020
  • ŠEDÁ
  • motorová nafta (NM)
  • 12742 cm³
  • 331 kW ≈ 450 k

VINYS2S4X20005585241

Stav registru k 1. 10. 2026

Výpis z Registru silničních vozidel ke dni 1. 10. 2026. Vytvořeno 8. listopadu 2026 v 18:05 · https://www.provervozidlo.cz/vin/YS2S4X20005585241

Semafor rizik

zelená

V registru jsme nenašli žádné z námi sledovaných rizik.

  • Informacez registru V minulosti bylo vyřazeno z provozuV historii je záznam o dočasném vyřazení vozidla z provozu. Podrobnosti najdete na časové ose.

Jde o automatický odhad z veřejných dat registru, nikoli o odborný posudek. Neúplná nebo opožděná data mohou výsledek zkreslit; před koupí vozidla vždy proveďte i fyzickou prohlídku.

Co registr neukazuje

Nehody, servisní historii, pojištění ani jména fyzických osob. Stav tachometru známe jen z technických a emisních kontrol, ne průběžně.

Základní údaje

Značka
SCANIA
Model
S450
Typ
N323
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
16. 3. 2020
Datum 1. registrace v ČR
16. 3. 2020
Barva
ŠEDÁ
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem
12742 cm³
Výkon
331 kW
Kategorie
N3 – NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Stav v registru
provozované

Aktuálně v registru

Technická prohlídka
STK platná
platnost do 23. 7. 2027
výsledek: způsobilé k provozu
Stav tachometru
605 215 km
při prohlídce 23. 7. 2026

Obvyklé u vozidel z roku výroby 2020 při prohlídce v roce 2026: 644–810 tis. km (medián 734 597 km, 49 vozidel). Toto vozidlo: nižší nájezd než u 3/4 vozidel.

2
Vlastníci v registru
SPEDQUICK Třebíč, spol. s r.o.
od 27. 7. 2022

Historie vlastnictví a registrace

DatumUdálostSubjektZdroj
16. 3. 2020 První registrace TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496) Registr silničních vozidel
16. 3. 2020 Nový provozovatel Michal Peček (IČO 67498159) Registr silničních vozidel
27. 7. 2022 Nový vlastník a provozovatel SPEDQUICK Třebíč, spol. s r.o. (IČO 60736283) Registr silničních vozidel

Technické prohlídky a stav tachometru

0200 000400 000600 000800 000 20222023202420252026 2. 6. 2021: 116 204 km2. 6. 2022: 234 877 km27. 7. 2022: 250 868 km4. 1. 2023: 292 660 km18. 7. 2023: 344 278 km4. 8. 2023: 346 932 km26. 7. 2024: 420 010 km26. 7. 2024: 420 011 km23. 7. 2025: 509 615 km23. 6. 2026: 595 879 km23. 7. 2026: 605 215 km
DatumProhlídkaStaniceTachometrVýsledekZávadyPlatnost do
23. 7. 2026 Pravidelná STK + měření emisí Moravské Budějovice (č. 3730) 605 215 km způsobilé
4 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
  • 6.2.10.2.1 Na vozidle je kryt kola / blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. lehká
  • 4.12.1.1.1 Nesvítí některé (jiné) nepovinné (volitelné) světelné zařízení. lehká
23. 7. 2027
23. 6. 2026 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) 595 879 km způsobilé bez závad
23. 7. 2025 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 509 615 km způsobilé
2 lehké
  • 1.1.7.2.1 Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
23. 7. 2026
26. 7. 2024 Pravidelná STK Moravské Budějovice (č. 3730) 420 011 km způsobilé
1 lehká
  • 3.2.1.2 Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené… lehká
26. 7. 2025
26. 7. 2024 Měření emisí Moravské Budějovice (č. 471025) 420 010 km způsobilé bez závad 26. 7. 2026
4. 8. 2023 Opakovaná STK Třebíč (č. 3711) 346 932 km způsobilé bez závad 18. 7. 2024
18. 7. 2023 Pravidelná STK + měření emisí Třebíč (č. 3711) 344 278 km dočasně způsobilé
1 vážná
  • 5.2.3.6.1 Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. vážná
17. 8. 2023
4. 1. 2023 Technická silniční kontrola Liberec (č. 7718) 292 660 km způsobilé bez závad
27. 7. 2022 Evidenční kontrola Třebíč (č. 3711) 250 868 km způsobilé bez závad
2. 6. 2022 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 234 877 km způsobilé bez závad 2. 6. 2023
19. 10. 2021 Technická silniční kontrola Ústí nad Labem (č. 7704) – způsobilé bez závad
2. 6. 2021 Pravidelná STK + měření emisí Plzeň (č. 3413) 116 204 km způsobilé bez závad 2. 6. 2022

Zdroj: Informační systém technických prohlídek MD ČR, otevřená data, prohlídky do 11. 10. 2026. Stav tachometru zapisuje technik při prohlídce; o skutečném nájezdu mezi prohlídkami registr nic neví. Popisy závad podle přílohy 1 vyhlášky č. 211/2018 Sb. ve znění platném v den prohlídky (2018–dosud), pro roky 2012–2018 podle instrukce Ministerstva dopravy pro STK č. 1/2012; u prohlídek z let 2008–2012 jsou popisy orientační podle vyhlášky č. 103/1995 Sb.

Časová osa vozidla

  1. První registrace (svět i ČR)
    Nový vlastník TRATON Financial Services Czech Republic s.r.o. (IČO 25657496)
    Nový provozovatel Michal Peček (IČO 67498159)
    Administrativní osvobození od STK (nové vozidlo) výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 16. 3. 2021
    Vybavení zapsané v registru: TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ
  2. Vyřazení z provozu Na žádost vlastníka
  3. Konec vyřazení z provozu ZLÍN
  4. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 6. 2022 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-21-06-0627
  5. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 401 79, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-21-10-0263
  6. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 2. 6. 2023 · stanice: Koterovská 156a, 326 00, Plzeň · protokol CZ-3413-22-06-0759
  7. Nový vlastník a provozovatel SPEDQUICK Třebíč, spol. s r.o. (IČO 60736283)
    Evidenční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-22-07-0172
  8. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: nám. Dr. E. Beneše 26, 460 32, Liberec 3 · protokol CZ-7718-23-01-0026
  9. Pravidelná technická prohlídka výsledek: dočasně způsobilé k provozu · platnost do 17. 8. 2023 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-23-07-0075
  10. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 18. 7. 2024 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-23-08-0031
  11. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 26. 7. 2025 · stanice: LAŽÍNKY 71, 676 02, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-24-07-0980
  12. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 7. 2026 · stanice: PRŮMYSLOVÁ 154, 674 01, TŘEBÍČ, JEJKOV · protokol CZ-3711-25-07-0152
  13. Technická silniční kontrola výsledek: způsobilé k provozu · stanice: Lidické náměstí 9, 401 79, Ústí nad Labem · protokol CZ-7704-26-06-0456
  14. Pravidelná technická prohlídka výsledek: způsobilé k provozu · platnost do 23. 7. 2027 · stanice: LAŽÍNKY 71, 676 02, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE · protokol CZ-3730-26-07-0789
Jak číst tento údaj (vlastníci)

Vlastník není totéž co provozovatel: vozidlo může vlastnit například leasingová společnost a provozovat ho někdo jiný. Počet změn sám o sobě nic nedokazuje, nevysvětluje, proč se majitel měnil. Registr se aktualizuje jednou měsíčně, takže poslední změna tu může chybět.

Jak číst tento údaj (STK)

U STK vidíte prohlídky zapsané v registru. Nová prohlídka se v něm objeví až po měsíční aktualizaci, takže čerstvě provedená STK tu může chybět. Údaj o STK nenahrazuje prohlídku vozidla před koupí.

Jak číst tento údaj (vyřazení)

Vozidlo vyřazené z provozu se může vrátit do provozu, když o to vlastník požádá; konec vyřazení je na časové ose uveden zvlášť. Zánik (například po ekologické likvidaci) je konečný. Registr uvádí jen důvod zápisu, ne stav vozidla.

Porovnání s průměrem

  • Vlastníků: 2 (SCANIA S450 2020 v ČR v průměru 2,5, medián 2)
  • Podíl dovezených vozidel u tohoto modelu a ročníku: 0 % (toto vozidlo dovezeno nebylo)
  • Podíl vozidel, která někdy vlastnila firma: 100 %

Srovnáváme s 39 vozidly stejného modelu a ročníku v registru (včetně vyřazených). Statistika modelu SCANIA S450

Hlídat toto vozidlo

Pošleme vám e-mail 30 dní a znovu 7 dní před koncem platnosti STK, při každé změně v registru (nový vlastník nebo provozovatel, vyřazení z provozu, vývoz) a po nové technické nebo emisní prohlídce vozidla (datum, výsledek, stav tachometru a závady z Informačního systému technických prohlídek). Zdarma. Odhlásit se můžete kdykoli odkazem v každém e-mailu.

Výbava zapsaná v registru

  • TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Technické údaje z registru

Zobrazit všechny údaje (48)

Identifikace

Tovární značka
SCANIA
Obchodní označení
S450
Typ
N323
Varianta
S5W1801152AB3AX
Verze
H450OA211E1001D
Typ kód
N323
VIN
YS2S4X20005585241
PČV
16224724
Druh vozidla
NÁKLADNÍ AUTOMOBIL
Druh vozidla 2. ř.
BC
Kategorie vozidla
N3
Výrobce vozidla
SCANIA CV AB, SÖDERTÄLJE, ŠVÉDSKO
Rok výroby
2020
Datum 1. registrace
16. 3. 2020
Datum 1. registrace v ČR
16. 3. 2020
Zařazení vozidla
RSV
Účel vozidla
Běžný provoz

Motor a pohon

Výrobce motoru
SCANIA
Typ motoru
DC13 164
Max. výkon [kW] / [min⁻¹]
331 / 1800
Palivo
motorová nafta (NM)
Zdvihový objem [cm³]
12742
Plně elektrické vozidlo
ne
Hybridní vozidlo
ne
Počet náprav - z toho poháněných
2/ 1 ZADNÍ
Nejvyšší rychlost [km.h⁻¹]
90

Emise a spotřeba

Emisní limit [EHKOSN/EHSES]
2018/932D
Stupeň plnění emisní úrovně
EURO VI
Vnější hluk vozidla [dB(A)] - stojícího při ot. [min⁻¹]
88/ 1350
Za jízdy
79

Rozměry a hmotnosti

Celková délka/šířka/výška [mm]
5960/ 2550
Rozvor [mm]
3750
Provozní hmotnost
8823
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost [kg]
19500/ 18000
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost na nápravu [kg]
8000/ 8000
11500/ 11500
/
/
Největší technicky přípustná/povolená hmotnost jízdní soupravy [kg]
65000/ 45000
Kola a pneumatiky na nápravě - rozměry/montáž [N.1; N.2; N.3; N.4]
355/50 R22.5/ 22.5 X 11.75
295/60 R22.5 [2]/ 22.5 X 9.00
/
/

Karoserie a výbava

Barva
ŠEDÁ
Počet míst celkem / k sezení / k stání
2 / 2
Spojovací zařízení - druh
TŘÍDA G50-X
Stupeň autonomity vozidla
Neuvedeno

Doklady a evidence

Status
PROVOZOVANÉ
ZTP
10462-0888
ES/EU
e4*2007/46*1128*13
Číslo ORV
UBN351277
Druh RZ
STD. SILNIČNÍ
Varianta RZ
101
Další záznamy
*D.2: N323; S5W1801152AB3AX; H450OA211E1001D
Údaj o spotřebě paliva výrobce vozidla neuvádí.
Limit provozní spotřeby paliva stanoví držitel vozidla.
Vozidlo plní požadavky zákona č.56/2001 Sb.

Další ověření (externí odkazy)